3. Динамо взе първа победа в Русия (ВИДЕО)

Динамо взе първа победа в Русия (ВИДЕО)

"Сините" спечелиха дербито срещу Локомотив и взе първи точки чак в 6-ия кръг

Отборът на Динамо (Москва) записа първа победа през новия сезон, след като днес се наложи с 3:2 над тима на Локомотив (Москва) в красив мач. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" и бе от програмата на 6-ия кръг на руската Премиер лига.

Като цяло гостите бяха по-активният от двата тима и логично излязоха първи напред в резултата. В 12-ата минута Джуджак намери Кокорин на добра позиция, а последният не сбърка за 1:0.

След попадението "железничарите" натиснаха и изравниха чрез Майкон, който получи хубаво подаване от Самедов.

Така завърши и първата част, а през втората "сините" отново стартираха по-уверено. Така дойде 59-ата минута, когато Кокорин върна асистенцията на Джуджак, който се разписа за 2:1.

Отборът на Локомотив обаче отново намери сили да изравни. Завършващият пас отново бе дело на Самедов, но този път голмайсторът бе друг - Н'Дойе.

Радостта на домакините от това попадения обаче изтрая едва 3 минути, тъй като в 68-ата Джуджак изведе Нобоа на изгодна позиция, а той нямаше проблеми да оформи крайното 3:2.

След успеха Динамо се отлепи от дъното в подреждането и вече е на 15-о място с актив от 3 точки, на 1 от 13-ия Мордовия Саранск. Домакините от Локомотив пък са 3-и с 10 пункта.