3. Дортмунд и Байерн (Мюнхен) направиха зрелище, но без голове

Дортмунд и Байерн (Мюнхен) направиха зрелище, но без голове

Баварците създадоха по-опасните положения на „Сигнал Идуна Парк”, Видал удари греда

Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) завършиха при равенство в голямото дерби от 25-ия кръг  на Бундеслигата. Двубоят, който се проведе на стадион „Сигнал Идуна Парк” пред около 81 000 зрители, приключи при резултат 0:0.

Двата отбора сътвориха истинско зрелище в мача, който беше под номер 94 помежду им. Те предложиха много динамичен и изпълнен с интересни положения сблъсък.  Баварците създадоха повече опасности, но стражът на Роман Бюрки се намеси стабилно в напрегнатите моменти.

Първата възможност в срещата се откри пред тима от Мюнхен. Томас Мюлер отправи мощен удар от дистанция, но топката профуча покрай лявата греда.

В 11 минута Обамеянг бе много близо да се разпише. Той надбяга Кимих и отправи мощен удар, който бе отразен от Нойер.

В 28-ата минута гостите направиха страхотен пропуск. Дъглас Коста, който бе изведен по великолепен начин от Робен, излезе сам срещу Бюрки, но вратарят запази дух и парира.

През втората част на дербито двата отбора продължиха да атакуват в бързо темпо. Артуро Видал разтресе напречната греда в 64-ата минута, след като защитата в жълто и черно не успя да изчисти добре след центриране от корнер.

Така, разликата от пет точки между Байерн и Борусия в класирането, които са първи и втори, се запази.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1