3. Дортмунд измъкна точка на Леверкузен, Рангелов с 20 минути игра

Дортмунд измъкна точка на Леверкузен, Рангелов с 20 минути игра

Борусия Дортмунд успя да изкопчи точка от безгрешния у дома Байер Леверкузен, който от днес се изкачи на върха в Бундеслигата. Байер и Дортмунд завършиха 1:1

Борусия Дортмунд успя да изкопчи точка от безгрешния у дома Байер Леверкузен, който от днес се изкачи на върха в Бундеслигата. Байер и Дортмунд завършиха 1:1. Гостите от Вестфалия поведоха в резултата още в осмата минута с гол на Лукаш Бариос, за домакините изравни Мануел Фридрих. Българинът Димитър Рангелов влезе в 72-ата минута и с едно от първите си докосвания до топката бе повален в наказателното поле на „аспирините”, но не успя да спечели дузпа.

Регионалният дуел между Байер и Борусия винаги е обещавал зрелищни слбъсъци. Тимът на Борусия не бе правил нулево равенство в последните си 21 шампионатни мача, а моментната форма на Байер в Бундеслигата и факта, че за тима играе топреализатора на първенството Щефан Кислинг означаваше само едно.
Срещата започна по изключителен начин за гостите, които откриха резултата още в осмата минута. Лукаш Бариос, който е един от основните конкуренти на Митко Рангелов за титулярното място на нападателя в подредбата на Юрген Клоп, отбеляза третия си гол за сезона. Младият талант Нури Сахин проби по лявото крило и от основната линия на терена върна топката зад гърба на бранителите на „аспирините”. За Бариос остана единствено да завърши започнатото.

След като се озоваха с гол пасив още в първите минути на срещата домакините оказаха изключителен натиск върху отбраната на тима от Вестфалия. Владеейки топката през 70 процента от времето Байер разчиташе на най-опасните си играчи Кислинг, Дердийок, Барнета и Кроос да намерят път към вратата на Роман Вайденфелер. Това обаче не се случи до почивката. Най-опасното положение бе за Ерен Дердийок, който успя да се пребори за висока топка в близост до дясната греда, но ударът му не успя да намери мрежата.
След паузата Байер продължи да натиска, но в устрема си едва не допусна нов гол. За късмет на „аспирините” Нелсон Валдес и Кевин Гроскройц се разминаха с топката. Въпреки сътресението в отбрана домакините успяха да реализират изравнителен гол. Той падна в 65-ата минута. Транкило Барнета  центрира от корнер, подаването бе засечено неспасяемо от точката за изпълнение на дузпа от Мануел Фридрих, който записа втория си гол за сезона.

Кратко след това в игра се появи и българският нападател на Борусия Димитър Рангелов, който трябваше да се погрижи гостите да си тръгнат с трите точки от „Бай Арена”. Рангелов се включи на мястото на Мохамед Зидан и още в първото си докосване с топката бе повален от голмайстора Фридрих в наказателното поле на Байер. Реферът Бабак Рафати обаче не посочи към бялата точка. Това бе и едно от последните интересни положения в рамките на оставащите 12-ина минути.

Борусия не успя да удържи устрема на Байер и си тръгна с точка от „Бай Арена”. Леверкузен на свой ред може да съжалява за неспособността да реализира преимуществото си. Задачата на Хамбург, който също се бори  за първото място, също няма да бъде лесна. В неделя бургерите гостуват на Шалке.