3. Дортмунд остава на точка над зоната на изпадащите след ново поражение (+РЕПОРТАЖИ)

Тимът на Юрген Клоп записа четвърто поредно поражение в Бундеслигата

Вицешампионът Борусия Дортмунд загуби с 0:1 от гостуващия Хановер 96 в мач от деветия кръг на германското футболно първенство.

Така черната серия на възпитаниците на Юрген Клоп в Бундеслигата продължи, като отборът допусна четвърта поредна загуба и записа шести последователен мач без победа. По този начин "жълто-черните" се свлякоха на 15-ото място в класирането със само 7 точки.

Борусия имаше превъзходство, но не успя да реализира създадените положения. Хановер стигна до успеха с гол на Хироши Кийотаке от фаул от 20 метра в 62-ата минута.

Хофенхайм се изкачи на втора позиция със 17 точки след победа над гостуващия Падерборн. Домакините имаха шанс да открият още в петата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Даниел Брюкнер срещу Кевин Фоланд в наказателното поле. Себастиан Руди обаче стреля в гредата от бялата точка, след което топката попадна в ръцете на вратаря Лукас Крузе. Хофенхайм все пак стигна до победата с попадение на Фоланд в 73-ата минута, който се разписа с удар от десетина метра след подаване на капитана Андреас Бек.

Щутгарт записа първи успех като гост през сезона след драматично 5:4 на терена на Айнтрахт Франкфурт. Двубоят премина през множество обрати, след като домакините наваксаха изоставане от 1:3 до 4:3, но с два бързи гола в края Щутгарт все пак стигна до победата. Мартин Харник и Кристиан Гентнер се разписаха по-два пъти за гостите. Гентнер вкара решителния гол в 84-ата минута от фаул, само две минути след като Тимо Вернер беше изравнил след самостоятелна акция. Александър Мадлунг се отличи с два гола за домакините, които завършиха мача с 10 души след червен картон на Харис Сеферович в 85-ата минута. Анис Бен Хатира също се разписа два пъти, а Херта разгроми гостуващия Хамбургер ШФ с 3:0.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1