3. Драма: Реал обърна Хетафе с гол на Белингам в 95-ата минута (ВИДЕО)

Драма: Реал обърна Хетафе с гол на Белингам в 95-ата минута (ВИДЕО)

В исторически мач, игран на закрития „Бернабеу“

Новата перла на Реал (Мадрид) отново се превърна в герой за отбора на Карло Анчелоти.

Английският национал Джуд Белингам донесе с гол в добавеното време за 2:1 драматична победа след обрат над гостуващия Хетафе в мач от 4-ия кръг на „Ла Лига“, който ще остане завинаги в историята.

Причината – той е първи в испанското първенство, който се игра на закрито, след като домакините решиха да затворят подвижния покрив на „Бенабеу“ заради прогнозите за дъжд в Мадрид.

Под него те постигнаха четвърти успех от 4 мача през сезона. Тимът е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки, а Хетафе заема 13-а позиция с 4.

Борха Майорал даде аванс на гостите на "Сантяго Бернабеу" с попадение в 11-ата минута, но в 47-ата Хоселу изравни. Голът на домакините обаче трябваше да премине през проверка чрез системата за видеоповторение ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признат за редовен.

Белингам се превърна в герой за своя тим, след като вкара победния гол в петата минута на добавеното време. Бившият играч на Борусия (Дортмунд) има пет попадения в първите си четири мача в Ла Лига.

В началото на двубоя реферът отсъди дузпа след падане на Белингам в наказателното поле, но след разглеждане с ВАР решението му беше отменено. Домакините изцяло доминираха през второто полувреме и четири пъти уцелиха гредите преди да се стигне до гола на Белингам.

Реал изигра първия си домакински мач за този сезон на своя стадион заради ремонтни работи. Работата по съоръжението продължава, но всички трибуни вече са отворени, а както се видя и подвижният покрив е готов.