3. Драма сложи край на битката в група F - Марсилия на осминафинал, Олимпиакос в Лига Европа (видео)

Французите обърнаха от 0:2 Борусия Д, Олимпиакос се справи с Арсенал - 3:1

С истинска драма приключи група F на Шампионската лига. Няколко минути разделиха гръцкия Олимпиакос от класиране за осминафиналите на турнира, след като в Атина грандът надигра с 3:1 Арсенал, но в Германия френският Олимпик Марсилия обърна от 0:2 до 3:2 немския шампион Борусия Дортмунд и в крайна сметка спечели драматично второто място.

В Гърция нещата през 31 000 зрители започнаха идеално. В 16-ата минута Джебур направи 1:0, след като бе изведен зад защитата и технично преодоля Фабиански. В 36-ата Фустер покачи резултата. Малко преди това Лукаш Фабиански получи контузия и бе заменен от резервния вратар - италианецът Вито Маноне. Именно Маноне, явно подвластен на напрежението, изчисти една топка при атака на домакините, след което Фустер направи добавка, а 23-годишният вратар комично не можа да спре летежа на топката, показвайки катастрофална игра с крака.

Чак в 57-ата минута Йоси Бенаюн върна единия гол, след като намери хубаво топката при една от много редките атаки на младоците, пуснати от Арсен Венгер. Това не попречи на Модесто да направи 3:1 в 89-ата минута, когато добави топката след удар в гредата, с което да запише една прекрасна победа за елините.

Arsenal's Tomas Rosicky Vies

70 000 зрители в Дортмунд обаче видяха съвсем различен сценарий от този в Атина, който леко шокира всички. Немският Борусия, който заемаше последното място в класирането, тръгна повече от добре срещу Олимпик Марсилия в мач, който при повече късмет можеше да донесе класиране за осминафиналите на Лига Европа на "жълто-черните".

Блашчиковски изведе домакините напред в 23-ата минута. Хюмелс в 32-ата направи 2:0 от дузпа и първото полувреме бе на път да завърши повече от обещаващо, преди четири минути след изтичането на редовните 45 минути защитата на германците да заспи и Реми да бъде оставен да намали след центриране. В тази първа половина домакините имаха и още няколко възможности, които с лека ръка пропиляха.