3. Дузпа на Меси спаси Барселона за 1:1 на "Местая" (ВИДЕО)

Дузпа на Меси спаси Барселона за 1:1 на "Местая" (ВИДЕО)

Валенсия игра като равен с каталунците, Виктор Валдес спаси точката в края

Барселона записа първо реми като гост в Ла Лига този сезон след 1:1 срещу Валенсия на „Местая” в 22-ия кръг.  Банега и Меси от дузпа вкараха головете в рамките на 6 минути през първата част.

Барселона е лидер с 59 точки, на 12 пред втория Атлетико (Мадрид), който има шанс да намали разликата до 9, ако победи Бетис. Реал Мадрид е на 16 точки зад "блаугранас".

Въпреки доминацията си в Испания, каталунците бяха спечелили само два от последните си 5 мача във всички турнири.

Вратарят на Валенсия Гуайта едва не подари топката на Шави в 7-ата минута, но изчисти под напрежение.

„Прилепите” бяха инструктирани от своя наставник Ернесто Валверде да пресират съперника и да не позволяват Барса да влиза в настроение с познатите нескончаеми разигравания в стил „тики-така”.

Солдадо получи добра топка в предни позиции в 18-ата минута, но не успя да нанесе силен удар и гостите изчистиха. Тино Коста опита от дистанция, но ударът му мина ниско до гредата.

Валенсия откри резултата в 33-ата минута, когато Пике изчисти центриране на Солдадо, но Банега беше сам, укроти кълбото и прати в долния ляв ъгъл на Виктор Валдес за 1:0.

Солдадо опита атрактивна задна ножица, но ентусиазмът на „Местая” бързо бе укротен.

Жоао Перейра повали Педро в наказателното поле и реферът Хосе Гонзалес посочи бялата точка. Лионел Меси разстреля Гуайта с удар в паяжината в горния ляв ъгъл и изравни – 1:1. За аржентинеца това беше гол в 12-ти пореден шампионатен мач, като още в миналия кръг счупи този рекорд.

Андрес Гуардадо бе близо до втори гол за Валенсия преди почивката, но Валдес изби със сетни сили неговия много фалциран и неудобен за спасяване удар.

Барселона стартира по-напористо втората част, но Валенсия създаде най-опасните ситуации.

Гуардадо центрира на близката греда, където капитанът на Валенсия засече с глава, но топката мина на сантиметри до целта, но от грешната на мрежата.

Играта на Меси не вървеше въпреки гола и той не криеше разочарованието, което личеше от жестовете му на терена.
Меси обаче разсече защитата  на Валенсия с перфектен пас, ала Фабрегас не успя да намери целта.

Тино Коста намери после Солдадо с хубаво подаване, но Солдадо стреля над вратата. Капитанът имаше още един шанс на близката греда, но този път с крак не успя да намери целта.

Гуардадо беше неудържим – мексиканецът мина през трима играчи и пусна за Каналес, а Валдес с мъка изби удара на бившия играч на Реал Мадрид.

Дани Алвеш се отчете с хубав пробив на фланга и центриране на задната греда, но там Давид Вия от чиста позиция би неточно.

Две минути преди края Виктор Валдес спаси Барселона от загуба. Пике сбърка, Сисоко открадна и пусна за Солдадо, който стреля от десетина метра, а Валдес с великолепно спасяване остави резултата равен и Барса взе точка на „Местая”.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра