3. Дузпа в края донесе трите точки на Рома на „Вия Дел Маре” (видео)

Дузпа в края донесе трите точки на Рома на „Вия Дел Маре” (видео)

"Вълците" се наложиха трудно с 2:1 над тима на Лече

Отборът на Рома направи нова важна крачка към класиране за Шампионската лига догодина, след като се наложи трудно с 2:1 над тима на Лече. Срещата се игра на стадион „Вия Дел Маре” и бе първа от програмата 28-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна с натиск на столичани, но пропуски направиха Касети, Бориело и Вучинич.

Така дойде 30-ата минута, когато Вучинич овладя една висока топка, премина през бранител на домакините и с прецизен удар с десния крак изведе „вълците” напред в резултата – 1:0.

След гола Рома продължи да играе по-добре и до края на полувремето Тадей пропусна две изгодни възможности, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за столичани.

Втората част стартира с две добри възможности за „вълците”, които обаче бяха пропуснати от Бориело. След първите пет минути Лече постепенно наложи преса на своя противник и успя да стигне до изравняване на статуквото в 75-ата минута, когато Джакомаци засече с глава центриране на Мунари – 1:1.

Последваха пропуски на Корвина и Джакомаци, но в заключителните 10 минути гостите отново наложиха сериозен натиск, търсейки всичките три точки от мача. Де Роси, Бриги и Бориело пропуснаха по една изгодна възможност, а напрежението растеше с всяка изминала минута.

Така дойде 90-ата минута, когато реферът на двубоя се превърна в главно действащо лице, отсъждайки дузпа в полза на Рома за игра с ръка на Мунари в наказателното му поле. Зад топката застана Писаро, който с десния крак хладнокръвно прати кълбото в долния ляв ъгъл на Росати за крайното 2:1.

След тази победа Рома се намира на 6-о място във временното класиране с актив от 44 точки, на 4 зад 4-ия Лацио. Домакините от Лече пък са 16-и с 29 пункта, на 4 от зоната на изпадащите.