3. Два гола на Самарас пратиха Селтик само на точка от Рейнджърс

Два гола на Самарас пратиха Селтик само на точка от Рейнджърс

„Детелините” се наложиха с 2:1 над Килмарнък като домакини

Отборът на Селтик направи нова важна крачка към титлата, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Килмарнък. Срещата се игра на стадион „Селтик Парк” и бе от програмата на 20-ия кръг на шотландската Премиер лига.

Като цяло двубоят не бе особено атрактивен, като головите положения можеха да се преброят на пръстите на едната ръка. Все пак домакините започнаха с натиск и в 8-та минута Форест пробва късмета си от дистанция, но не можа да намери целта. 6 минути по-късно обаче, Хупър бе изведен вдясно от малкото наказателно поле и стреля с левия крак, ала и неговият шут бе неточен.

Гостите се пък основно се бранеха, а с течение на времето натискът на „детелините се усилваше. Форест отправи и първия точен удар в мача, но той бе спасен с вещина от Бел.

Така дойде даденото от рефера продължение, когато Самарас изведе домакините напред в резултата, след като засече с глава центриране отдясно на Ду-Ри-Ча.

Втората част също стартира вихрено за Селтик, след като Хупър намери Самарас в наказателното поле, а гъркът с хубав удар с левия крак удвои преднината на своите.

След това попадение „детелините” се успокоиха и намалиха оборотите, което даде възможност на гостите да вкарат почетно попадение. То падна в 87-ата минута, когато Кенеди подаде за Раки, който от границата на наказателното поле направи безпомощен Форстър за крайното 1:2.

След този успех домакините вече се намират само на точка зад лидера Рейнджърс, с актив от 47. Гостите от Килмарнък пък са 7-и с 23 пункта.

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня