3. Две изящни асистенции стигнаха на ПСЖ за 2:0 срещу Бордо (ВИДЕО)

Две изящни асистенции стигнаха на ПСЖ за 2:0 срещу Бордо (ВИДЕО)

Съдията не уважи претенции за дузпа на Бордо, а Матюиди и Лукас качиха ПСЖ на върха в Лига 1

Пари Сен Жермен победи Бордо с 2:0 като гост и се върна поне временно на върха в Лига 1 след първата среща от 5-ия кръг.

Кавани беше резерва, а Пасторе и Лавеци въобще не бяха в групата за мача, но това не попречи на парижани да спечелят дербито с жирондинците.

ПСЖ поведе след половин час игра, а огромната заслуга бе на голямата звезда Златан Ибрахимович. Шведът този път не блесна с гол, а с гениална асистенция. Златан овладя с гръб към вратата, после направи бързо двойно с Онгенда преди да изведе по конец Блес Матюиди зад защитата с пас по земя и халфът се разписа от втори опит от самата голлиния, въпреки че вратарят Карасо изби топката при първия му удар.

Тиаго Силва игра с ръка в собственото си наказателно поле при сблъсък с Диабате за висока топка, но претенциите на Бордо за дузпа не бяха удовлетворени от съдията Антони Готиер.

Бомбен шут на Ибрахимович отдалеч бе избит трудно от Карасо в 58-ата минута, но ПСЖ си даде спокойствие с втори гол в 64-ата минута.

Марко Верати пусна в коридор за Лукас Моура, домакините искаха засада и спряха да играят за момент, а бразилецът се измъкна отдясно и пусна в свободния близък ъгъл на Карасо, който очакваше пас.

Телевизионните повторения доказаха, че Лукас не бе в засада при паса и жирондинци могат да се сърдят само на себе си.

Карасо спаси Бордо от още голове с двойно спасяване в 71-ата минута. Ибрахимович този път изскочи от задна позиция, вратарят изби силния му удар по диагонала, а после отрази и опита за мощна добавка на Лукас Дине.

ПСЖ е лидер с 11 точки, Бордо има едва 4 на 15-а позиция.