3. Фантастичен Единсон Кавани наниза четири гола срещу Днипро и изкачи Наполи на 2-ро място в група „F” (+ВИДЕО)

АИК (Стокхолм) надви минимално ПСВ (Айнхдовен) и запази шансове за класиране в следващата фаза на Лига Европа

Уругвайският нападател Единсон Кавани реализира и четирите попадения за Наполи при победата над Днипро с 4:2 в среща от група „F” на турнира Лига Европа. Двубоят се проведе на стадион „Сан Паоло” в Неапол, а гостите водеха с 2:1 до 77-ата минута на срещата. До края на двубоя обаче Наполи отбеляза нови три гола и по този начин се поздрави с победата с 4:2. Поражението бе първо за Днипро в груповата фаза на надпреварата.

Наполи излезе с гол напред в 7-ата минута, когато Единсон Кавани прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. До края на първата част обаче Днипро успя да възстанови равенството. Точен за 1:1 в 33-ата минута бе Артем Федетский. При този резултат дойде и почивката на срещата.

Днипро поведе с 2:1 в 52-ата минута, след като Роман Зозуля се разписа след страхотен изстрел с десния крак. Авансът на украинския тим от едно попадение се запази до 77-ата минута, когато Единсон Кавани успя да реализира втория си гол в мача и по този начин направи резултата 2:2. Наполи осъществи пълен обрат в 88-ата минута, когато Единсон Кавани вкара трети гол и оформи своя хеттрик. До края на срещата уругвайският нападател се разписа още веднъж – Кавани реализира четвъртия си гол в срещата в 3-ата минута на добавеното време и по този начин оформи крайното 4:2.

В другата среща от групата АИК (Стокхолм) се наложи с минималното 1:0 като домакин на ПСВ Айндховен. Станислав Манолев бе титуляр за холандския тим и остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен.

Единственото попадение в двубоя пък бе дело на нападателя Мохамед Бангура, който се разписа в 12-ата минута. Това попадение обаче се оказа достатъчно, за да може шведският тим да се поздрави с трите точки и да запише първа победа в групите на Лига Европа през този сезон.

Въпреки днешното поражение от Наполи, Днипро остава на върха в група „F” с актив от 9 пункта от 4 изиграни мача. Наполи е 2-ри с 6 пункта. АИК (Стокхолм) и ПСВ Айндховен са с по 4 точки, но шведският тим е на 3-ата позиция, тъй като е с предимство в директните двубои с холандския отбор.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави