3. Фенербахче изхвърли БАТЕ от евротурнирите пред празни трибуни (ВИДЕО)

Фенербахче изхвърли БАТЕ от евротурнирите пред празни трибуни (ВИДЕО)

"Фенерите" биха с 1:0 с гол от дузпа, БАТЕ игра над час с 10 души

Дузпа на Кристиян Барони в края на първата част стигна на Фенербахче за победа с 1:0 над играещия с 10 души Бате Борисов и класира „фенерите” напред.

След 0:0 в първия мач турският гранд ще играе срещу чешкия шампион Виктория Пилзен, който удари звучен шамар на Наполи и го победи с общ резултат 5:0.

Отборът на Фенербахче бе наказан да играе този мач пред празни трибуни на „Шукрю Сарачоглу”, заради хвърлени ракети на мача от груповата фаза срещу Борусия М’Гладбах през декември.

Барони първи стреля опасно, но топката мина покрай дясната греда.Халфът на БАТЕ – Дмитри Бага си изпроси два бързи жълти картона за нарушения срещу Кайт и Укан, което остави тима от Беларус с 10 души още в 20-ата минута.

Горбунов изби добър удар на Уебо, но направи дузпа в добавеното време на първата част. Вратарят спъна Муса Соу, а Барони не сбърка от бялата точка за 1:0.

През втората част Барони удари напречната греда от малък ъгъл.

БАТЕ създаде малко положения с човек по-малко, но Юревич, Алексиевич и Филипенко направиха пропуски.

Фенербахче гостува на Виктория Пилзен на 7 март. Реваншът в Истанбул е на 14 март.