3. Феноменален Сити обърна Челси за 2:1, Лампард изпусна дузпа за "сините"

Феноменален Сити обърна Челси за 2:1, Лампард изпусна дузпа за "сините"

Невероятни Адебайор и Тевес носят успеха на "гражданите"

Манчестър Сити успя да постигне феноменална победа с 2:1 над лидера в класирането Челси. Това стана в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига, който се игра на стадиона на Сити - "Сити ъф Манчестър".

Гостите започнаха по-добре двубоя и поведоха в резултата, благодарение на автогола на Емануел Адебайор в 7-ата минута. След това обаче "гражданите" обърнаха мача, след като Адебайор изравни в 37-ата минута, а Тевес вкара победния гол в 56-ата минута.

Българинът в състава на домакините Мартин Петров остана на резервната скамейка цял мач.

Двубоят между двата тима, който бе и дербито на 15-ия кръг във Висшата лига, започна много вихрено. Гостите от Лондон натиснаха своя съперник здраво и можеха да стигнат до попадение още в 6-ата минута на мача, но Шей Гивън отрази бомбения удар на Дидие Дрогба от границата на пеналта.

Само минута по-късно Михаел Балак центрира, Дидие Дрогба игра с глава, но ударът му бе отразен от стража на Сити Шей Гивън. Секунда по-късно топката попадна в краката на Бране Иванович, който стреля от близо, но Гивън отново демонстрира феноменалния си рефлекс.

В крайна сметка топката се озова в Никола Анелка, който от границата на пеналта отправи силен удар, който рикошира в гърдите на Гивън и в гърба на Адебайор, който си отбеляза автогол и резултатът стана 1:0 в полза на гостите от Челси. Така Адебайор записа името си сред голмайсторите, но попадението му в 7-ата минута бе в собствената му врата. В следващите минути домакините от Сити се хвърлиха здраво, за да изравняват резултата.

В 17-ата минута Гарет Бари пусна към Робиньо, който можеше да подаде към някой от съотборниците си, които бяха в наказателното поле на Челси, но предпочете да играе индивидуално и в крайна сметка топката му бе отнета.

Само три минути по-късно домакините имаха нов уникален шанс да изравнят резултата. В ситуацията Гарет Бари намери по-перфектен начин Емануел Адебайор, но ударът на тогоанеца от границата на малкия пеналт бе неточен.

В 24-ата минута Никола Анелка бе изведен по-прекрасен начин от Микаел Есиен, но ударът на французина, който стреля от малък ъгъл, бе неточен.

Две минути по-късно Шон Райт-Филипс от домакините изпробва диагонален удар, с който искаше да изненада чешкия национал на вратата на гостите Петър Чех, но топката излезе извън очертанията на вратата.

В 34-ата минута пред домакините се откри ново уникално положение за гол, след като при едно въздушно единоборство в наказателното поле на Челси, Филипс изпревари Чех и насочи топката към опразнената врата на "сините", но Рикардо Карвальо съумя да се намеси подобаващо и да изчисти коженото кълбо в ъглов удар.

Само две минути по-късно, Райт-Филипс стреля силно от границата на пеналта, топката рикошира в ръката на Майка Ричърдс и след това в крака на Джон Тери и попадна в Емануел Адебайор, който с прецизен удар не остави шансове на Чех и изравни резултата в мача.

В 45-ата минута Дрогба имаше шанс да изведе своите отново напред в резултата, но силният му удар бе неточен.

Домакините от Сити започнаха много силно второто полувреме и в 53-ата минута Филипс пусна към Адебайор, който бе в наказателното поле на гостите, но ударът на тогоанеца бе лек.

В 55-ата минута домакините от Сити получиха право да изпълнят прак свободен удар, който бе на около 20-ина метра от вратата на Челси. С неговото изпълнение се нагърби Карлос Тевес, който бе безкомпромисен - 2:1 за Сити. Обратът в този мач стана пълен, а Тевес показа с това попадение, че навлиза в страхотна форма.

Само пет минути по-късно Дидие Дрогба от гостите стреля с глава, но ударът му бе изключително неточен. В 65-ата минута Ашли Коул също се опита да промени развоя на мача, но диагоналният му удар рикошира в тялото на Майка Ричърдс, който се контузи след удара, който получи. Ричърдс определено получи много неприятна травма в крака, тъй като бе изнесен на носилка, а на неговото място се появи Недум Онуоха.

В 76-ата минута на носилка бе изнесен и левият бек на "гражданите" Уейн Бридж, който също получи неприятна травма.

В 81-ата минута Дидие Дрогба бе спънат в наказателното поле на Сити от Недъм Онуоха и Челси получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Франк Лампард, който стреля в долния десен ъгъл на Шей Гивън, но ирландецът спаси. Феноменално!!! Това бе един от малкото пъти, в който Лампард пропуска дузпа. Драмата бе пълна. Това е втората изпусната дузпа на Франк Лампард във Висшата лига. През кариерата си той е реализирал 26 дузпи.

В 87-ата минута Микаел Есиен намери по прекрасен начин Дидие Дрогба, който навлезе на скорост в наказателното поле на домакините, но ударът му бе много разочароващ. Това бе прекрасна възможност на Челси да се върне в този мач, но в крайна сметка бе пропиляна от Дрогба.

В 90-ата минута на мача Карлос Тевес можеше да направи резултата 3:1, след като напредна сам по-крилото. Аржентинецът би от малък удар, но Чех се намеси подобаващо и предотврати трети гол в своята врата.

В крайна сметка Сити успя да победи с 2:1 в този мач и по този начин вече заема 6-ото място в класирането с актив от 25 точки, докато Челси е лидер в класирането с 36 точки, само с две точки аванс пред втория Манчестър Юнайтед.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1
[0:1] Адебайор автогол 7'
[1:1] Адебайор 37'
[2:1] Тевес 56'

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън, Ричърдс (68 - Онуоха), Туре, Лескът, Бридж (76 - Компани), Де Йонг, Бари, Райт - Филипс, Тевес, Робиньо (90 – Сабалета), Адебайор;

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Карвальо (63 - Белети), Тери (88 – Малуда),  Коул, Есиен, Балак (64 - Микел), Лампард, Деко, Дрогба, Анелка;

Стадион: "Сити ъф Манчестър", Манчестър;
Жълти картони: Бари (МС), Иванович, Тери, Коул, Деко, Белети (Челси);
Съдия: Хауърд Уеб

ОФИЦИАЛНО: Иниеста сложи край на кариерата си

Испанската легенда окачва бутонки на 40 години

Шефовете на Манчестър Юнайтед се събират на "Олд Трафорд"