3. Фейенорд би Аякс в голов спектакъл, тийнейджър на Ман Сити с хеттрик (видео)

Фейенорд би Аякс в голов спектакъл, тийнейджър на Ман Сити с хеттрик (видео)

19-годишният швед Йон Гуидети продължава да впечатлява Холандия

Фейнерод спечели дербито на 19-ия кръг от холандската Ередивизие, надделявайки над Аякс у дома с 4:2.

В герой за „Спящия гигант” се превърна играещият под наем от английския Манчестър Сити шведски нападател Йон Гуидети, който наниза хеттрик за успеха.

Гостите от Амстердам поведоха на „Де Куип“ с красив гол от далеч на своята звезда Кристиан Ериксен в 18-та минута, но в 30-ата Гуидети се разписа за 1:1 от дузпа, отсъдена заради спорно нарушение срещу самия него.

19-годишният швед на практика сам осъществи пълен обрат в срещата, тъй като в 41-ата минута вкара за 2:1. Така домакините се оттеглиха на почивка с гол аванс, а пет минути след подновяването на играта стигнаха до още по-убедителна преднина, тъй като Отман Бакал се разписа за 3:1.

Гостите се опитаха да се върнат в двубоя в 80-та минута, когато Дмитрий Буликин намали – 2:3, но Гуидети сложи точка на спора само три минути по-късно и така записа втори пореден хеттрик за Фейенорд.

След успеха „Спящия гигант” се намира на 6-то място с актив от 34 точки, колкото имат и „Синовете на боговете”, които заемат четвъртата позиция в подреждането.