3. Форлан, Суарес и компания съсипаха Швейцария

Форлан, Суарес и компания съсипаха Швейцария

Уругвай би съперника ни в евроквалификациите с 3:1 в Санкт Гален

Бъдещият съперник на България в евроквалификациите Швейцария претърпя домакинска загуба с 1:3 от Уругвай в приятелска среща, играна пред 12 500 зрители.

Домакините започнаха отлично мача и привържениците на „кръстоносците” в Санкт Гален бяха доволно след половин час игра. В 29-ата минута халфът на Удинезе Гьохкан Инлер реализира точно дузпа за 1:0.

Тимът от Южна Америка обаче не се отказа и само 5 минути по-късно изравни резултата чрез головата машина на Атлетико (Мадрид) Диего Форлан. Почивката дойде при този резултат.

В 49-ата минута нападателят на Аякс Луис Суарес направи 2:1 в полза на „урусите”. Треньорът на Уругвай Оскар Таварез показа, че разполага с отлични нападатели като замени Суарес с нападателя на Палермо Едисон Кавани и той също се разписа в мрежата на швейцарците три минути преди края на редовното време.

За разлика от България, Швейцария и Уругвай ще играят на Мондиал 2010. Тимът на Отмар Хитцфелд е в група с Испания, Хондурас и Чили, докато Уругвай е в една от най-поносимите групи – Франция, Мексико, ЮАР.