3. Франция би Беларус и остава начело в група "L" (ВИДЕО)

Франция би Беларус и остава начело в група "L" (ВИДЕО)

"Петлите" се наложиха над белорусите с 3:1

Националният отбор на Франция записа втора победа във втория си квалификационен мач за Мондиал 2014, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Беларус. Двубоят се игра на стадион "Парк де Пренс" и бе от програмата на квалификационна група "L" на зона "Европа".

"Петлите" опитаха да натиснат още от самото начало на двубоя, но трудно стигаха до положения през вратата на гостите.

Все пак 4 минути след началото на втората част Рибери изведе Капу на изгодна позиция, а халфът на Тулуза не сбърка, давайки аванс на домакините.

Това бе дебютен гол с екипа на Франция за Капу, а примерът му бе последван от Жале в 67-ата минута. Тогава десният защитник опита пас с глава към Бензема, но той се превърна в удар и влетя в мрежата на безпомощния Веремко.

5 минути по-късно обаче, белорусите се върнаха в мача с гол на Путсила. Тогава гостите получиха правото да изъплнят дузпа, след която Лорис спаси удара на Корниленко, но при добавката Путсила бе точен за 1:2.

Французите обаче натиснаха в търсене на ново попадение, което да им даде така желаното спокойствие. Така дойде 79-ата, когато Карим Бензема изведе Франк Рибери на стрелкова позиция, а за крилото на Байерн (Мюнхен) не бе проблем да оформи крайното 3:1.

Така Франция излезе начело на групата с пълен актив от шест точки. Преди три дни "петлите" се наложиха с минималното 1:0 при визитата си на Финландия. Освен всичко друго това бе и първи успех на тима срещу Беларус. Предишните две срещи между двата отбора бяха завършвали с равенство и успех на бившата страна от СССР.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)