3. Франция изпълни "мисията невъзможна" с услужливо съдийско рамо и ще играе в Бразилия (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Петлите" победиха Украйна с 3:0 на реванша и заличиха двата гола пасив, но гол от явна засада на Бензема беляза двубоя

Франция стана първият отбор, който се класира за световни финали след изоставане от 0:2 в баражите в зона Европа. „Петлите” показаха, че са велика футболна сила и на „Стад де Франс” в Париж два гола на защитника Мамаду Сако и един от очевадна засада на Карим Бензема пратиха французите на Мондиала догодина. Съдийското рамо за Франция събуди спомените за баража срещу Ейре през 2009 година, когато Тиери Анри направи асистенция след умишлена игра с ръка за победния гол тогава,

След 0:2 в Украйна в първия мач от тези плейофи, отборът на Дидие Дешан беше пристиснат до стената и се нуждаеше от поне класика пред собствена публика. Косчелни беше наказан след червения картон в първия мач, като Сако партнираше  на Варан в защита и това се оказа ключът за класирането в Бразилия, защото защитникът на Ливърпул неочаквано блесна с два гола.

"Петлите" за пети пореден път и общо 14-ти достигат финали на световни първенства. Украйна пък изпусна златен шанс да играе за втори път на световни финали като самостоятелна държава.

20 години след знаменития победен гол на Емил Костадинов в Париж, французите не допуснаха нов кошмар през ноември и постигнаха своето.

Още от самото начало Франция натика украинците в тяхната половина. Погба засече неточно с глава след корнер, а после и Бензема не успя да порази целта пак с глава.

Публиката също много помогна, като освиркваше гостите всеки път, когато те владееха и мощно надъхваше „петлите”. Тъкмо Украйна сякаш намери верния ритъм и падна първи гол за домакините.

Валбуена центрира отлично в 22-ата минута, топката бе изчистена към границата на пеналта, последва силен удар на Рибери към долния ъгъл, който Пятов спаси, но Мамаду Сако беше на точното място да довкара за 1:0.

Погба беше в настроение и изстреля един от марковите си снаряди от средна дистанция, но топката само облиза напречната греда и излезе в аут.

Украйна потърси дузпа, когато Безус спадна след намеса на Дебюши, но съдиите дадоха само корнер и сякаш това бе правилното решение.
След половин час игра Рибери центрира и Бензема на втора греда се разписа, но страничният рефер вдигна несъществуваща засада, която лиши Франция от втори гол.

Пятов спаси сигурен гол на Валбуена, но в 34-ата минута съдиите се реваншираха на „петлите” и зачетоха гол от явна засада. При едно меле топката се отклони от Валбуена и попадна на крака на Бензема, който отблизо се разписа за 2:0 и попадението този път бе зачетено, въпреки че имаше очевидна засада.

Нещата станаха още по-лоши за украинците в самото начало на втората част. Качериди направи ужасен шпагат в краката на Рибери на фланга и получи заслужен втори жълт картон, който остави гостите с човек по-малко.

Безус несмалко да вкара гол за Украйна с хубав шут, който свари Уго Лорис неподготвен, но топката мина покрай целта.

Рибери, Бензема и Валбуена направиха пропуски, но Франция трайно се настани пред вратата на съперника и третият гол беше въпрос на време.

Пятов спаси шут на Кабай, но „петлите” на Дешан вкараха щастлив трети гол в 72-ата минута. Рибери не нацели добре топката при опит за удар, но кълбото попадна у Мамаду Сако, който от вратарското поле се разписа за 3:0 и вкара втория си гол в двубоя.

До края Франция не допусна изненади и след 4 добавени минути изстрада калсирането за Бразилия, отпразнувано с оглушителен радостен рев по трибуните на "Стад де Франс".