3. Франция взе трите точки в Албания

Франция взе трите точки в Албания

Бензема и Мвила донесоха победата на "петлите"

Националният отбор на Франция спечели с 2:1 гостуването си срещу Албания и по този начин застана уверено начело на квалификационна група “D” след изиграването на 7 кръга от борбата за визи за Полша и Украйна.

Днес момчетата на треньора Лоран Блан дръпнаха напред след 2 ранни гола, но допуснаха един в своята врата и накрая трепериха до последно за трите точки.

Първият гол в двубоя бе дело на нападателя на Реал Мадрид Карим Бензема в 11-та минута. Само 7 по-късно желаният от Арсенал халф на Рен Ян Мвила вкара още едно попадение и затвърди преднината на „петлите” – 2:0.

Този гол обаче сякаш приспа гостите и те пуснаха педала. Това им изигра лоша шега, защото домакините не мислеха да се предават. Още в първата минута на втората част голмайсторът на Чезена Ейрон Богдани намали резултата за 1:2 и върна надеждите на препълнените трибуни в Тирана.

До края домакините пробваха да натиснат, а гостите владееха повече, като често опитваха и на контри да изненадат съперника. В крайна сметка късметът не се усмихна на нито един от двата състава и Франция заслужено взе трудна победа.

След днешния успех „петлите” са еднолично на върха в група “D” с 16 точки от 7 мача, като имат 5 победи, равен и загуба. Албания остава на предпоследното 5-то място с 8 точки.