3. Фулъм би Лестър в мач с 8 гола (ВИДЕО)

Фулъм би Лестър в мач с 8 гола (ВИДЕО)

„Лисиците“ продължават да затъват след 3:5 в Лондон

Отборът на Фулъм победи този на Лестър с 5:3 в зрелищна среща от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Мачът се игра на стадион "Крейвън Котидж" в Лондон и предложи много емоции на феновете.

Столичани дадоха старт на головата фиеста още в 10-ата минута, когато Вилиан стреля от пряк свободен удар, вратарят на Лестър Даниел Иверсен не се намери добре и топката спря в мрежата му.

Фулъм удвои в 18-ата минута, когато Карлос Винисиус бе изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Минута преди почивката Том Киърни отбеляза красив гол за 3:0.

Втората част започна отново силно за Фулъм. В 50-ата минута Том киърни отбеляза своя втори гол в мача и направи 4:0. След половин час игра Харви Барнс намали резултата.

В 66-ата минута Лестър получи дузпа, но Джейми Варди не успя да се разпише. В 70-ата минута Вилиан с хубав удар покачи на 5:1.

В 81-ата минута Лестър получи втора дузпа и този път Джеймс Мадисън бе точен за 2:5. Осем минути по-късно резервата Патсон Дака подаде на Харви Барнс, който бе точен за крайното 3:5.

След успеха Фулъм вече е на 11-а позиция с 48 точки, докато Лестър е 16-ти с 30 в своя актив.