3. Фулъм с пета поредна загуба, Бербатов не игра (ВИДЕО)

Фулъм с пета поредна загуба, Бербатов не игра (ВИДЕО)

Сашо Тонев влезе от пейката при 0:0 на Астън Вила срещу опашкаря Съндърланд

Съботният ден не бе сред най-приятните за двамата българи в английската Висша лига – Димитър Бербатов и Александър Тонев.

Опитният нападател на Фулъм въобще не бе вписан в групата на лондончани при загубата от Уест Хем с 0:3, докато Сашо Тонев бе резерва за своя Астън Вила и влезе в заключителните 20 минути на срещата със Съндърланд, приключила при нулево реми в Бирмингам.

Лондонското дерби от XIII кръг на Премиършип между Уест Хем и Фулъм се игра на „Болейн Граунд” и донесе пета поредна загуба в шампионата на „котиджърс”.

Този резултат още повече усложни положението на мениджъра на Фулъм Мартин Йол, чието бъдеще в клуба изглежда все по-неясно.

Иначе головете за "чуковете", които са сред основните конкуренти на Фулъм в борбата за оставане в английския елит, бяха реализирани от Мохамед Диаме (’47) и Карлтън Коул (’82) и Джо Коул (’89)

Така тимът на Бербатов остана на 18-а позиция с 10 точки, на две пред Съндърланд. „Черните котки” взеха точка от визитата си на Астън Вила след 0:0, но могат да съжаляват, че не победиха своите домакини.

Те бяха ощетени и от рефера, понеже през първото полувреме Кларк игра с ръка в собственото си наказателно поле, но дузпа не последва.

Българинът Сашо Тонев се появи  в игра в 71-ата минута на мястото на Ел Ахмади, но не успя да помогне на своите и те останаха с 16 точки от 13 мача.