3. Фулъм - Твенте 1:1, Михайлов с отличен мач (видео)

Фулъм - Твенте 1:1, Михайлов с отличен мач (видео)

Българинът с няколко решителни спасявания, Висла без Генков се издъни срещу Олборг

Фулъм и Твенте завършиха 1:1 в добър първи мач от група К на Лига Европа.

На „Крейвън Котидж“ двата отбора спретнаха не лош за гледане мач, а българският вратар Николай Михайлов пази 90 минути на вратата на холандците.

Националният страж се отличи и с няколко силни изяви през двете полувремена, като нямаше вина за попадението на англичаните.

Анди Джонсън откри резултата в 19-ата минута след лежерни първи минути. Нападателят пресече лошо подаване на Дуайт Тиендали и след като излезе сам срещу Михайлов, хитро копна топката покрай него.

В 41-ата минута след образцова атака Люк Де Йонг изравни с глава.

Втората част бе двуостра, като и двата тима имаха по две-три чисти възможности за гол. Зад рамката на Твенте Михайлов спаси с прекрасен рефлекс удар на Анди Джонсън от няколко метра в 56-ата минута и удар на Клинт Демпси от границата на наказателното поле в 62-ата, и въпреки двата удара, нямаше много работа.

В другия мач от групата Висла Краков падна с 1:3 като домакин от датския Олборг. Българският национал Цветан Генков изобщо не игра в мача, тъй като е контузен.