3. Галатасарай измъкна ценно 1:1 на "Висенте Калдерон"

Галатасарай измъкна ценно 1:1 на "Висенте Калдерон"

Лео Франко спаси турците от сигурна загуба срещу бившия си клуб

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Галатасарай завършиха 1:1 в първата среща по между си от 1/16-финалната фаза от турнира Лига Европа. Домакините бяха по-добрият тим на терена и създадоха куп положения за гол, но или ударите на "дюшекчиите" бяха неточни, или биваха спасявани от бившия вратар на тима Лео Франко, който бе най-силният футболист сред избранниците на Франк Рийкард и така тимът на Кике Санчес Флорес не успя да затвърди победата си над Барселона в неделя с категоричен успех в Лига Европа. Галатасарай пък рядко атакуваше, но все пак стигна до ценно равенство преди реванша на турска земя след седмица.

Двата отбора започнаха равностойно мача и редуваха атаки пред двете врати. След няколко пропуска на Асунсао и Шимао за домакините, както и на Арда Туран на два пъти за гостите, се стигна до 23-ата минута, когато все пак Атлетико успя да излезе напред в резултата. Хосе Антонио Рейес изпълни отличен пряк свободен удар с левия крак и не остави никакви шансове на бившия си съотборник Лео Франко за 1:0.

След гола "дюшекчиите" заиграха още по-добре и Форлан на няколко пъти, както и по веднъж Рейес и Шимао, пропуснаха да увеличат преднината на Атлетико преди почивката. Сервет Четин пък бе най-активен в предни позиции за Галатасарай и имаше една отлична възможност да се разпише, но не успя да уцели вратата и така резултатът се запази 1:0 след първите 45 минути.

През второто полувреме турският тим излезе по-мотивиран на терена и можеше да върне гола, но удари на Кейта в 56-ата минута се оказа неточен. Малко по-късно пък Агуеро пропусна добра възможност за Атлетико, пращайки топката в ръцете на Лео Франко. В 68-ата минута пък аржентинският страж на Галатасарай спаси страхотна бомба на Шимао и спаси своя тим от сигурен втори гол.

С течение на времето обаче Галатасарай заигра по-добре и след като появилият се като резерва Джовани Дос Сантос пропусна да се разпише от изгодна позиция, се стигна до 77-ата минута, когато Кейта успя да изравни резултата. Арда Туран центрира отляво, появилият се като резерва страж Серхио Асеньо не се намеси по най-добрия начин и топката стигна до Кейта, който отблизо я вкара за 1:1.

До края на срещата Атлетико наложи натиск в търсенето на победно попадение, но стигна едва до едно положение, което бе пропиляно от резервата Салвио.

Така резултатът остана непроменен и Галатасарай измъкна ценно равенство преди реванша в Истанбул след седмица.

Атлетико (М) - Галатасарай 1:1