3. Гамберини: Сега класирането за Шампионската лига зависи само от нас

Гамберини: Сега класирането за Шампионската лига зависи само от нас

След разгромната победа на Фиорентина с 4:1 над Рома в последния кръг от Серия „А”, „виолетовите” се намират на 4-о място във временното класиране и ако запазят тази си позиция до края на Калчото ще успеят да се класират за предварителните кръгове на Шампионската лига. Според бранителя на тима от Флоренция Алесандро Гамберини в момента всичко е в ръцете на играчите на Фиорентина. Тази седмица отборът му гостува на борещия се за оцеляване тим на Торино и според Гамберини мачът ще бъде изключително тежък с оглед положението, в което се намират „биковете”.

След разгромната победа на Фиорентина с 4:1 над Рома в последния кръг от Серия „А”, „виолетовите” се намират на 4-о място във временното класиране и ако запазят тази си позиция до края на Калчото ще успеят да се класират за предварителните кръгове на Шампионската лига. Според бранителя на тима от Флоренция Алесандро Гамберини в момента всичко е в ръцете на играчите на Фиорентина. Тази седмица отборът му гостува на борещия се за оцеляване тим на Торино и според Гамберини мачът ще бъде изключително тежък с оглед положението, в което се намират „биковете”.

„Торино знае как да играе добре и доказателство за това е победата им над Сиена в неделя. Те са страхотен отбор пълен с класни играчи и за нас ще бъде много трудно да ги победим, особено при положение, че сме гости в тази среща. В този момент бъдещото ни класиране за Шампионската лига зависи само и единствено от нас играчите. Трябва да запазим моментната си форма до края на първенството и тогава ще успеем да завършим на четвърто място в Калчото”, заяви Гамберини пред „Datasport”.

Халф на Андерлехт: Мислехме, че мачът е свършил, когато Лудогорец изравни

„За щастие имаше засада“, коментира Марио Стрьойкенс

Наказаха треньора на Десподов в ПАОК

Старши треньорът на ПАОК (Солун) Разван Луческу беше наказан от Дисциплинарната комисия на гръцката Суперлига с 23-дневно отстраняване от игралното поле и съблекалнята

Холанд преподписва с Манчестър Сити за дълго

Суперзвездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд има желание да остане в клуба и изглежда готов да подпише нов договор

Моуриньо е доволен от равенството срещу Манчестър Юнайтед

Моуриньо получи червен картон през второто полувреме за бурна реакция към съдийско решение

Треньорът на Андерлехт: Трябваше да проявим търпение