3. Георги Миланов даде асистенция за втори пореден успех на ЦСКА в първенството (ВИДЕО)

Българският халф изработи първия гол, ЦСКА победи Волга с 2:1

Сърбинът Зоран Тошич донесе втора поредна победа за ЦСКА (Моксва) в Премиер лигата на Русия след 2:1 над Волга в първа среща от 15-ия кръг. Георги Миланов започна като титуляр и се прояви с хубава асистенция за Сейду Думбия при първия гол в мача.

Трите точки бетонираха „армейците” на 4-о място до края на този кръг, но със своите 27 ЦСКА все още изостава на 8 точки от лидера Зенит.

На стадион „Локомотив” в Нижни Новгород домакините нямаха нито едно реми преди този мач – 4 победи и 4 загуби.

След половин час игра Бибилов центрира при корнер за домакините, трима „армейци” се разминаха и на втора греда нападателят от Ямайка Лутън Шелтън лесно простреля мрежата за 1:0 в полза на Волга.

Авансът издържа кратко и Георги Миланов блесна в 34-ата минута. Футболист №1 на България за миналата година направи двойно подаване отляво с Ахмед Муса, напредна и със шпагат центрира остро за Сейду Думбия на задната греда, където котдивоарецът подложи крак за 1:1.

В 69-ата минута Леонид Слуцки направи двойна смяна. Георги Миланов и Ахмед Муса бяха заменени, а на терена се появиха Стивън Цубер и Расмус Елм.

Победният гол за ЦСКА падна 18 минути преди края на редовното време. Георги Шенников центрира отляво, Думбия направи неуспешен опит за задна ножица, Кейсуке Хонда нацели гредата, но при добавката Зоран Тошич бе точен за 2:1.

ЦСКА е 4-и с 27 точки, а Волга е на осмо място със 17 точки.