3. Георги Пеев наказа Рубин Казан и върна интригата в Русия

Георги Пеев наказа Рубин Казан и върна интригата в Русия

Амкар изненада неприятно Рубин Казан, след като тимът от Перм победи с 2:1 своя противник. В герой за гостите се превърна българинът Георги Пеев, който се разписа в 65-ата минута на двубоя, а това бе трета поредна победа за Амкар след смяната на Димитър Димитров - Херо с Рашид Рахимов.

Амкар Перм изненада неприятно с 2:1 домакините от Рубин Казан. В герой за гостите се превърна българинът Георги Пеев, който се разписа в 65-ата минута на двубоя, а това бе трета поредна победа за Амкар след смяната на Димитър Димитров - Херо с Рашид Рахимов. В същото време Рубин допусна едва четвърта загуба за сезона.

Любопитното е, че българин вкарва именно на Рубин – отборът, прочул се у нас с фалшивия си интерес към четиримата футболисти на Левски - Дарко Тасевски, Зе Соареш, Живко Миланов и Юсеф Рабех.

Още в началото на мача домакините упражниха натиск и притиснаха играчите на Амкар в тяхната половина. В 3-ата минута голмайсторът на Рубин Бухров пропусна много чисто положение, но малко по-късно
Алехандро Домингес откри резултата. Аржентинецът се разписа от пряк свободен удар, а вина за попадението има и вратарят на гостите Усмински. Натискът на тима от Казан продължи, но изненадващо Амкар стигна до равенство при първата си реална възможност.

Предраг Сикимич стреля мощно след пас на Кушев и от 23 метра направи безпомощен Рижиков.
Сръбският нападател дори можеше да изведе гостите напред, но в края на полувремето негов силен удар премина на сантиметри над вратата.

Второто полувреме отново започна с превъзходство на тима от Казан. В 56-ата минута Домингес опита да прехвърли Усмински от центъра, но със сетни усилия вратарят успя да избие. Амкар пък разчиташе на бързи контраактаки и центрирания от статични положения. Именно след едно наглед безобидно центриране няколко защитници на Рубин не се ориентираха добре в наказателното поле, Георги Пеев овладя топката и технично я насочи в мрежата за 1:2.

В състава на Амкар 90 минути записаха и Захари Сираков и Мартин Кушев. В класирането "червено-черните" вече имат 27 точки и дишат по-леко. Рубин води с 47 точки, а след него са отборите на Спартак с 40, ЦСКА (Москва) с 39, Локомотив с 38 и Зенит с 37.