3. Германия бетонира първото място в група 4 след 1:0 в Москва

Германия бетонира първото място в група 4 след 1:0 в Москва

Бундестима издържа под натиска на „Сборная” с човек по-малко и подпечата визите за Мондиал 2010

Трикратният световен шампион Германия си осигури директно място на Мондиала в ЮАР догодина, след като победи прекия си конкурент в група 4 Русия като гост с минималното 1:0. „Сборная” изигра отличен двубой и само добрите намеси на стража на Бундестима Рене Адлер лишиха руснаците от точка или три. Германия пък доигра последния половин час с човек по-малко.

Единственото попадение в срещата падна в 35-ата минута, когато Лукаш Подолски получи удобна топка, след което намери бившия си съотборник в Байерн Мирослав Клозе, за когото не бе проблем да отбележи.

Момчетата на Гуус Хидинк изиграха отлично второ полувреме и имаха няколко шанса да се върнат в мача. След 69-ата минута те заиграха и с човек повече на терена, след като Жером Боатенг получи втори жълт картон и бе отстранен от главния съдия. Въпреки това, Русия не успя да стигне до изравнително попадение. Нападателите на „Сборная” свършиха всичко необходимо, но бяха разочаровани от блестящия Рене Адлер.

Германия пък рядко атакуваше, но няколко пъти стигна до опасни положения, предимно след удари от далеч, но веднъж гредата и на няколко пъти Игор Акинфеев лишиха Бундестима от втори гол, който окончателно да реши крайния изход на двубоя. Все пак момчетата на Йоги Льов удържаха натиска и запазиха ценната победа.

Така с тези три точки Германия вече си подпечата официално визите за ЮАР. Тимът има 25 точки в актива си, с 4 повече от Русия, като до края остава едва един мач. Русия пък със сигурност ще играе бараж, след като момчетата на Гуус Хидинк са непоклатими на върха.