3. Германия и Чили запазиха развръзката за финал, Санчес влезе в историята (ВИДЕО)

Германия и Чили запазиха развръзката за финал, Санчес влезе в историята (ВИДЕО)

Двата тима изиграха зрелищно първо полувреме в Казан

Чили остана лидер в група „Б” на турнира за Купата на конфедерациите, след като фиксира равенство 1:1 с фаворита Германия.

Така селекционерът Йоахим Льов се размина със своята победа №100 начело на Бундестима, а момчетата му не бяха далеч и от загубата.

Чилийците показаха образцова преса на терена в град Казан през първото полувреме.

Те поведоха в резултата и удариха греда, но точно преди почивката съперникът ги наказа с една от малкото си смислени атаки.

Иначе Чили поведе още в 6-ата минута на двубоя. Алексис Санчес се възползва от грешка в отбраната на Бундестима и с удар от няколко метра не остави шансове на Тер Щеген.

Така той вкара своя гол №38 за националния отбор и вече е топреализатор за всички времена на Чили, след като досега делеше първото място с Марсело Салас.

В 13-ата минута грешка на Шкодран Мустафи доведе до напрежение пред вратата на Германия, като удар на Марсело Диас бе спасен лесно от Тер Щеген.

Малко по-късно Дракслер не успя да играе добре с глава в наказателното поле на Чили и Джони Ерера улови.

В 20-ата минута Едуардо Варгас изненада стража на Маншафта с мощен удар от далечна дистанция, който обаче срещна напречната греда.

В 42-ата минута Германия изравни, след като Емре Джан изведе отлично в коридор Йонас Хектор. Последният с прострелно центриране намери Ларс Щиндъл, който не сбърка от няколко метра - 1:1.

При този резултат дойде и почивката, а високото темпо на игра се запази само в началните минути на второто полувреме, тъй като чилийците логично отпаднаха физически заради високата преса, която налагаха.

В 48-ата минута Санчес бе близо до втори гол, след като изстрелът му от фаул мина близо до вратата, пазена от Тер Щеген. Артуро Видал стреля с глава в 59-ата минута, но топката му дойде висока и не успя да я насочи.

В 70-ата минута Хуан Антонио Пици трябваше да прави принудителна промяна в в защита и Пауло Диас замени Гари Медел.

До края на мача чисти положения пред двете врати липсваха и така двата тима поделиха точките.

Така двата тима остават на върха в класирането с актив от по 4 точки.

В последните си мачове от групата Германия и Чили ще се нуждаят от само точка, за да се класират за полуфиналите.

Бундестима ще играе срещу Камерун, докато съперник на чилийците ще е Австралия.

Германия - Чили 1:1
0:1 Алексис Санчес (6)
1:1 Ларс Щиндъл (42)

Стартови състави:

Германия: Марк-Андре тер Щеген, Шкодран Мустафи, Йонас Хектор, Матиас Гинтер, Юлиан Дракслер, Леон Горецка, Ларс Щиндъл, Емре Джан, Никлас Зюле, Йошуа Кимих, Себастиан Руди;
Селекционер: Йоахим Льов

Чили: Джони Ерера, Маурисио Исла, Алексис Санчес, Артуро Видал, Пабло Ернандес, Едуардо Варгас, Жан Босежур, Гари Медел, Гонсало Хара, Чарлес Арангис, Марсело Диас;
Селекционер: Хуан Карлос Осорио.

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи

Треньорът на Португалия: Роналдо не работи като 39-годишен

Селекционерът на португалския национален отбор Роберто Мартинес не се притеснява да пусне в игра 39-годишния Кристиано Роналдо в двубоя от Лигата на нациите срещу Шотландия

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)