3. Германия и Парагвай завършиха наравно в шедьовър с шест гола (ВИДЕО)

Германия и Парагвай завършиха наравно в шедьовър с шест гола (ВИДЕО)

Гол на Бендер в 75-ата минута спаси германците от загуба

Отборите на Германия и Парагвай завършиха наравно 3:3 на "Фриц-Валтер-Щадион" пред почит 50 000 зрители. Парагвайците поведоха с 2:0, домакините успяха да се върнат в резултата с голова на Гюндоган и Мюлер, но в добавеното време на първата част "Гуараните" отново излязоха напред. Ларсе Бендер в 75-ата минута отбеляза изравнителното попадение за радост на германските фенове.

В деветата минута изненадващо или не парагвайците поведоха. Кандиа пусна дълъг пас към Нунес, който достигна топката и буквално разстреля Нойер.

Само четири минути по-късно гостите удвоиха аванса си. След центриране отляво, Нойер излезе и боксира извън наказателното поле. Там обаче Кедира не успя да изчисти и Питони, без подготовка, от воле изпрати топката в долния десен ъгъл на германската врата.

В 18-ата минута нещата започнаха да си идват по местата и Германия отбеляза. След продължителна атака на „Бундестима“ Гюндоган получи топката на дъгата на наказателното поле и с точен удар намали преднината на парагвайците.

Дванайсет минути по-късно Томас Мюлер изравни. Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) бе изведен по перфектен начин и останал сам срещу Вилар плъзна топката под плонжа му.

В добавеното време на първата част парагвайците отново си върнаха преднината. Добра атака на гостите по десния фланг завърши с хубаво центриране към далечната греда, където Самудио, абсолютно непокрит, проби за трети път Нойер.

В 75-ата минута Ларс Бендер изравни резултата. След центриране отляво се получи разбъркване в наказателното поле на парагвайците. Топката стигна до Бендер, който я пое на гърди на границата на наказателното поле и от воле я прати в долния десен ъгъл на стража на гостите.

В 78-ата минута гол на Марио Гомес бе отменен подари засада. В добавеното време Янсен можеше да донесе победата за Германия, но вратарят на гостите Вилар се прояви по най-добрия начин и спаси равенството за тима си.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм