3. Германия нокаутира Финландия за 2 минути на Европейското за младежи

Германия нокаутира Финландия за 2 минути на Европейското за младежи

Младежкият национален отбор на Германия постигна важна победа с 2:0 над връстниците си от Финландия в среща от група „Б” на Европейското първенство за младежи в Швеция. Двата отбора изиграха един скучен мач, в който немците имаха шанса да вкарат 2 безответни гола в рамките на само 2 минути. Това стъписа финландския тим, който така и не успя да се върне в мача.

Началото на мача бе доста скучно. Двата отбора сякаш се изучаваха един друг и по-рядко гледаха към противниковата врата. В течение на мача Германия взе леко предимство, но креативните халфове в бундестима Марко Марин и Месут Йозил, от които се очаква най-много, отново разочароваха с изявите си и логично първото полувреме завърши без гол.

Събитията на терена не се промениха много през втората част. Головите положения бяха твърде малко, а Германия отново бе отборът, който задържаше повече топката. Атаките на немците бяха бавни и лесно разгадаеми. На терена в Халмстад не се виждаше как ще падне гол, но в 59-ата минута се стигна до статично положение отдясно, при което Йозил центрира фалцово в наказателното поле, а бранителят Ховедес се извиси над всички и с мощен удар заби топката във вратата на Финландия – 1:0. Само 2 минути по-късно нападателят на шампиона Волфсбур Ашкан Дежага уби всякаква интрига в мача, след като се възползва от пас на Сами Кедира и на празна врата оформи крайното 2:0.

Така с тази победа Германия излезе начело в група „Б” с актив от 4 точки, 1 пред отбора на Англия, който играе с Испания по-късно тази вечер. Финландия пък остава без спечелена точка.