3. Германия с класически успех над Австрия (ВИДЕО)

Германия с класически успех над Австрия (ВИДЕО)

Швеция се изкачи на второ място в група "С" след успех над Ирландия

Отборът на Германия се наложи с класическото 3:0 като домакин на Австрия. Срещата бе от група „С” на квалификациите в Световното първенство в Бразилия през следващата година. Двубоят се игра на „Алианц Арена” в немския град Мюнхен, а головете за домакините отбелязаха Мирослав Клозе, Тони Кроос и Томас Мюлер.

Още преди да е изтекъл първият четвърт час от началото на двубоя Тони Кроос, Сами Кедира и Мирослав Клозе се отчетоха с изстрела към вратата на гостуващия тим, но при нито една от трите ситуации кълбото не намери рамките на вратата. В 19-ата минута Марко Ройс можеше да отбележи, но вратарят на австрийците Роберт Алмер спаси удара на полузащитника на Борусия Дортмунд.

Последваха няколко нови добри възможности за германците. В средата на първата част Месут Йозил стреля неточно, а малко преди да изтече половин час игра удари на Марко Ройс и Мирослав Клозе бяха спасени от австрийския вратар.

Силните изяви на домакините доведоха до резултат в 33-ата минута, когато Мирослав Клозе отбеляза за 1:0, разписвайки се с удар с десния крак. До почивката Давид Алаба пропиля възможност за Австрия, като ударът му бе спасен от Мануел Нойер.

Андреас Вайман и Вели Кавлак направиха пропуски за гостите в началните минути на втората част, а в 51-ата Германия достигна до втори гол. Негов автор бе Тони Кроос, който се разписа със страхотен удар отдалеч.

Последваха два пропуска на Томас Мюлер, а добра ситуация пропиля и Мирослав Клозе. Вели Кавлак пък стреля неточно за Австрия, а в 60-ата минута с удар извън очертанията на вратата се отчете и Марко Арнаутович.

В 69-ата минута Марко Ройс не можа да намери рамките на вратата, а в следващите минути пропуски за Австрия направиха Марсел Сабитцер и Мартин Харник. Томас Мюлер пропиля две нови отлични възможности за Германия, а в 88-ата минута германците достигнаха и до трети гол.

Негов автор бе именно Мюлер, който се разписа с удар с левия крак.

Успехът бе шести за Германия в група „С” и след тази победа Бундестима продължава да е лидер в подреждането, като е с актив от 19 точки. Австрия е на третата позиция с 11.

В друг мач от тази група Швеция се наложи с 2:1 като гост на Ирландия. Мачът се игра на „Авива Стейдиъм” в Дъблин.

Роби Кийн изведе домакините с гол напред в 22-ата минута, но в 33-ата Йохан Елмандер върна гостите в мача, отбелязвайки за 1:1. Крайното 2:1 в полза на Швеция оформи Андерс Свенсон в 57-ата минута.

Така шведите постигнаха четвърта победа в групата и се изкачиха на второто място, като имат 14 точки. Ирландия остава с 11 на четвъртата позиция.

В третия мач от групата, игран по-рано днес, Казахстан постигна победа с 2:1 срещу Фарьорски острови.