3. Германия тресна Уругвай в приятелски мач (видео)

Германия тресна Уругвай в приятелски мач (видео)

Мачът бе повторение на двубоя за третото място на Световното първенство от 2010-та

Националният отбор на Германия надви Уругвай в приятелската среща между двата тима, която се игра тази вечер. Играчите на Йоаким Льов надделяха с 2:1 над съперника си, а двубоят бе повторение на мача за третото място на Световното първенство от 2010-та година, когато немският тим отново спечели. Тогава обаче германците победиха с 3:2.

В днешния мач воденият от Йоаким Льов отбор водеше с 2:0 още на почивката. Попаденията паднаха в 20-ата и 35-ата минути и бяха дело на Марио Гомес и Андре Шюрле.

През второто полувреме Уругвай намали чрез Гаргано с гол още в 49-ата минута, но тимът от Южна Америка така и не достигна до равенството и загуби мача.

В следващия си мач Германия гостува на Австрия в евроквалификация, като мачът е на трети юни. Уругвай ще се изправи срещу Перу в мач за Копа Америка.