3. Гол от засада и червен картон за Байерн пратиха Реал на полуфиналите (СНИМКИ+ВИДЕО)

Роналдо с хеттрик

Реал (Мадрид) е вторият полуфиналист в Шампионска лига. След като малко по-рано Атлетико (Мадрид) отстрани Лестър, испанският гранд елиминира Байерн (Мюнхен). Двубоят на "Сантяго Бернабеу" бе решен след две продължения. Редовното време завърши при резултат 2:1 за германците, с колкото пък Реал победи като гост преди седмица. 6 минути преди да изтекат редовните 90, главният съдия показа пресилен втори жълт и съответно червен картон на Видал. В 105-ата минута пък Роналдо изравни от очевидна засада. Това пречупи тима на Карло Анчелоти, който до края на мача инкасира нови две попадения. Кристиано оформи своя хеттрик, а Асенсио добави едно попадение. Така, след победи 4:2 в Испания и 2:1 в Германия, Реал (Мадрид) се класира на полуфиналите с общ резутлат 6:3.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. Роналдо  получи ранна възможност да стреля от удобна за него позиция от фаул, но право в стената.