3. Голова буря за 45 минути класира ПСВ и Манолев на полуфинал за купата (видео)

Голова буря за 45 минути класира ПСВ и Манолев на полуфинал за купата (видео)

"Филипсите" продължават напред след 3:2 над НЕК в четвъртфинала в Айндховен

Станислав Манолев изигра цял мач за ПСВ (Айндховен), който се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Холандия след трудна победа с 3:2 над НЕК (Ниймиген).

Двата отбора си вкараха всичките 5 гола през първата част, докато през втората успокоиха емоциите и резултатът се запази такъв до края пред 11 000 души на "Филипс стейдиъм".

Дрийс Мертенс даде аванс на ПСВ след само 5 минути игра. Строотман стреля от фаул, вратарят изби, но Мертенс довкара. Авансът обаче изтрая само 10 минути преди Ник ван дер Велден да възстанови статуквото. Вилемс сгреши в защита, Зеефуик намери Шьоне, той преодоля вратаря Титон, Марсело успя да изчисти от голлинията, но Ван Дер Велден беше на правилното място и добута във вратата за 1:1.

Най-доброто двата тима запазиха за края на полувремето, когато само за 4 минути паднаха 3 гола. Намиращият се в страхотна форма словенец Тим Матавц пак изведе Станислав Манолев и компания напред в 41-ата минута. Ола Тойвонен намери добре Матавц в наказателното поле и той с добре насочен удар порази мрежата.

Този път преднината бе затвърдена само минут по-късно, когато Кевин Строотман бе изведен от Ленс при една бърза контра и от малък ъгъл прониза унгарския страж Бабос за трети път – 3:1.

НЕК отново не се предаде и намали чрез Ласе Шьоне в продължението на частта за 3:2. Вратарят Титон изби центриране отдясно на крака на Шьоне и той със страхотно воле от границата на наказателното поле отбеляза красиво попадение.

През втората част ПСВ затвори мача и не позволи повече голови чудеса в мача. На полуфиналите в турнира за Купата на Холандия освен ПСВ вече се класираха Хераклес, АЗ Алкмаар и Хееренвеен.