3. Голове на чужд терен пратиха Стяуа в групите (ВИДЕО)

Голове на чужд терен пратиха Стяуа в групите (ВИДЕО)

Феновете в България имат близка дестинация за футбол с марка Шампионска лига

Стяуа (Букурещ) резервира мястото си в групите на Шампионската лига за първи път от сезон 2008/09 насам след равенство 2:2 в Полша, с което бе отстранен Легия Варшава по правилото с голове на чужд терен.

След 1:1 в Румъния миналата седмица, ранни голове на Николае Станчю и Федерико Пиовакари в бърза последователност на стадион „Войска Полскиего” пратиха двубоя в полза на Стяуа.

В 7-ата минута Танасе намери Николае Станчу в наказателното поле, той се завъртя отлично около бранител и технично намери далечния долен ъгъл за 1:0 за гостите.

Само две по-късно италианецът Федерико Пиовакари финтира Жуниор и със шпагат мушна под плонжа на вратаря Кучак за 2:0.

Легия, който не е играл в групите на Шампионската лига от 18 години насам, направи опит да обърне мача и върна един гол още в 27-ата минута. Вавриняк центрира остро отляво, а Радович с глава заби ниско в мрежата – 1:2.

Чак в 4-ата минута на добавеното време на втората част домакините стигнаха до изравнителен гол, но той се оказа безполезен. Резничак се разписа за 2:2, но Стяуа се класира с повече голове на чужд терен.

Шчесни: Не е ничия работа дали пуша или не