3. Голове в началото и края вгорчиха Раниери при връщането му на "Стамфорд Бридж" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Фулъм остава последен след нова загуба в Англия

Челси победи с 2:0 Фулъм в лондонското дерби на "Стамфорд Бридж" и наказа бившия си наставник Клаудио Раниери, който пое тима от "Крейвън Котидж" този сезон.

Момчетата на Маурицио Сари започнаха отлично срещата и още в 4-та минута Педро Родригес откри резултата, след като Канте отне топката и намери испанеца, който с хубав финт елиминира противников защитник и с диагонален изстрел реализира за 1:0.

В 24-та минута Жиру можеше да удвои аванса на сините, но Рико спаси. Две минути преди почивката отново французинът беше спрян от стража на Фулъм.

След полувремето Педро опита да отбележи втори гол в срещата, но ударът му се оказа не точен. Алонсо, Мората и Азар също отправиха опасни удари, но Рико отново бе над всички. В 82-та минута обаче Рубен Лофрус-Чийк отбеляза втория гол в срещата след като разви отлични двойни подавания с Азар и накрая се оказа в отлична позиция в наказателното поле, от където не сбърка.

Така Челси се изкачи на третото място с 31 точки, измествайки Тотнъм, който по-късно днес излиза в дербито с Арсенал. Фулъм пък остават последни с едва осем точки.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари