3. Гомез продължава да откача, заби 4 на Фрайбург за крайното 7:0 (видео)

Гомез продължава да откача, заби 4 на Фрайбург за крайното 7:0 (видео)

Шампионът Борусия с грандиозна издънка – 1:2 от Херта у дома

Отборът на Байерн (Мюнхен) продължава със страхотните си игри в шампионата от началото на сезона, след като днес размаза състава на Фрайбург с 7:0. Срещата се игра на стадион „Алианц Арена” и бе от програмата на 5-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Бившият нападател на родния Левски – Гара Дембеле, влезе като резерва в началото на второто полувреме за тима на гостите, но така и не можа да се запомни с нищо съществено. Колегата му в атаката на Байерн – Марио Гомез, пък отново се развихри, след като в миналия кръг вкара хеттрик, а днес заби цели 4 гола във вратата на Фрайбург.

Мачът започна много силно за баварците, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато след страхотна многоходова акция, Кроос намери Гомез в наказателното поле, а последният не сбърка за 1:0.

След гола натискът на Байерн продължи и в 25-ата минута Кроос центрира в пеналта, където Гомез продължи за Рибери, а французинът с удар с левия крак удвои преднината на своите.

В края на полувремето, в 41-ата минута, Рибери вкара втория си гол в срещата, след като получи в наказателното поле и с десния крак прати кълбото в далечния ъгъл на гостите за 3:0.

През втората част хората на Юп Хайнкес продължиха да натискат и в 52-ата минута Марио Гомез вкара за 4:0, след като засече подаване отляво на Франк Рибери.

Само 180 секунди по-късно Гомез оформи и своя хеттрик с премерен удар в долния ляв ъгъл на вратата на Фрайбург.

Това обаче не бе краят на головата фиеста за германския национал, който се разписа от дузпа за 6:0 в 71-ата минута.

Крайното 7:0 пък оформи Петерсен, след като засече отблизо остро центриране на Швайнщайгер.

В друг мач от този 5-и кръг, шампионът Борусия (Дортмунд) се провали по грандиозен начин, след като записа поражение с 1:2 при домакинството си на новака Херта (Берлин).

Първата част не предложи почти никакви на зрителите, изпълнили до краен предел „Сигнал Идуна Парк”, а в началото на втората гостите излязоха напред в резултата, след като в 50-ата минута Рафаел завърши хладнокръвно бърза контраакция на столичани.

След гола домакините се хвърлиха в търсене на обрат и оголиха защитната си линия, което позволи на Еберт да удвои преднината на своите в 81-ата минута.

До края на двубоя все пак имаше време за почетен гол на шампионите и той падна в 88-ата минута, когато Левандовски засече с глава центриране от фаул на Да Силва.