3. Хамбургер удари шампиона Волфсбург като гост с 4:2

Хамбургер удари шампиона Волфсбург като гост с 4:2

Отборът на Хамбургер постигна страхотна и престижна победа с 4:2 при гостуването си на шампиона на Германия Волфсбург в дерби срещата от 3-ия кръг на немската първа Бундеслига. Гостите поведоха набързо с 2 гола, допуснаха изравняване, но след това отново вкараха две бързи попадения и по този начин успяха да се поздравят с победата. Това бе и първа загуба за „вълците” от повече от 10 мача насам за първенство.

Още в третата минута Хосе Паоло Гереро даде ранен аванс на Хамбургер, след като засече подаване на Яролим и с десния крак матира стража на домакините за 0:1. Не бяха изминали и 4 минути, когато гостите стигнаха до втори гол, дело на Елиа, който отблизо стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на Беналио – 0:2, като при този резултат завърши и първата част.

Волфсбург започна много силно второто полувреме и набързо успя да стигне до изравняване. Първо Звездан Мисимович намали резултата с удар с десния крак от близко разстояние, а само 4 минути по-късно новото попълнение в състава на „вълците” Обафеми Мартинс засече с глава центриране отдясно и направи 2:2.

В 75-ата минута обаче Хамбургер отново успя да излезе напред в резултата, след като Младен Петрич стреля неспасяемо с левия крак от дъгата. В последната минута на срещата Ромео Кастелен успя да вкара от много малък ъгъл, с което оформи крайното 2:4.

Така с този успех Хамбургер се изкачи на второ място с актив от 7 точки, колкото има и лидерът Леверкузен, както и третият Шалке. Волфсбург остава четвърти с 6 точки.