3. Хърватска подчини Уелс в края (ВИДЕО)

Хърватска подчини Уелс в края (ВИДЕО)

Белгия надви минимално Македония и остана лидер в група "А", Сърбия постигна победа срещу Шотландия

Отборът на Хърватска постигна важна победа в борбата си за класиране на Мондиал 2014, след като тази вечер се наложи с 2:1 като гост на Уелс в мач от група „А” на квалификациите в зона Европа. Двубоят се игра на „Либърти Стейдиъм” в Суонзи.

Гарет Бейл имаше възможност да открие за домакините в 8-ата минута, но ударът му с левия крак не попадна в очертанията на вратата. Хърватска отвърна с изстрел на Едуардо, но Боаз Майхил бе на мястото си, а малко след това и Марио Манджукич стреля за гостите, но неточно.

В 20-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Деян Ловрен срещу Джо Ледли в наказателното поле. Зад топката застана Гарет Бейл и с точно изпълнение в долния ляв ъгъл изведе Уелс с гол напред.

Хърватска се опита да изравни и в 31-ата минута Лука Модрич стреля от далечна дистанция, но вратарят на домакините отрази изстрела. Последва и възможност пред Марио Манджукич, който не намери рамките на вратата, а Гарет Бейл пропусна да отбележи втория си гол в мача, като ударът на уелсеца бе спасен от Стипе Плетикоса.

В 38-ата минута отново Бейл стреля, но извън очертанията на вратата. Крейг Белами също се отчете с пропуск за домакините. До края на първото полувреме Самир и Марио Манджукич пропиляха добри възможности за гостите.

Хърватска създаде повече ситуации за отбелязване на гол през второто полувреме и още в 50-ата минута Деян Ловрен можеше да изравни, но прати кълбото извън рамките на вратата. Едуардо се отчете с неточен изстрел с глава, а Джонатан Уилямс от състава на Уелс стреля извън очертанията на вратата от далечно разстояние. Едуардо имаше нова възможност да се разпише, но ударът му бе спасен от Боаз Майхил.

Хърватска успя да възстанови равенството в 77-ата минута, когато Деян Ловрен отбеляза гол с десния крак, след като бе намерен от Марио Манджукич.

В следващите минути Деян Ловрен пропусна нова възможност за гостите, а Гарет Бейл отправи неточен изстрел за домакините. Така се стигна до 87-ата минута, когато пълният обрат в мача бе осъществен и Хърватска поведе с 2:1. Герой за гостите бе Едуардо, който отбеляза втория гол с хубав удар с левия крак.

След тази победа Хърватска остава на второто място в групата с актив от 16 точки, колкото има и лидерът Белгия, който днес надви минимално Македония с 1:0. Двубоят се игра в Брюксел, а единственото попадение бе дело на Еден Азар в 62-ата минута. След поражението от белгийците Македония остава с актив от 4 точки и заема 5-ото място.

В другия мач от група „D” Сърбия постигна победа с 2:0 като домакин на Шотландия. И двете попадения за сърбите отбеляза Филип Джуричич, като халфът се разписа в 60-ата и 65-ата минути.

Сърбия е на 3-ото място със 7 точки, а Шотландия заема последната 6-та позиция с 2.