3. Херта видя светлина в края на тунела – 2:2 срещу кандидат-шампиона Байер в уникална драма

Густаво Рамос носи точка на последния в лигата Херта в 92-ата минута

Херта и временният лидер в немската Бундеслига Байер Леверкузен сътвориха истинско шоу за 32-те хиляди събрали се на Олимпийския стадион в Берлин за да наблюдават първата среща от 16-я кръг в първенството. Българският нападател на берлинчани Валери Домовчийски за пореден път не се появи в тима на Юп Хайнкес.

23-годишният колумбийски нападател Густаво Рамос отбеляза два кой от кой по-ценни гола за „старата дама” в двубоя срещу „аспирините”. Домакините водеха в резултата до 76-ата минута, когато за гостите изравни Тони Кроос.

19-годишният турски халф Бурак Каплан, появил се като резерва през второто полувреме като че ли потопи Херта и надеждите им да измъкнат нещо от мача с гол в 90-ата минута. За да бъде драмата пълна Рамос върна Херта в мача след по-малко от 100 секунди.

Още с първата си възможност пред вратата на Байер Рамос прониза Рене Адлер в осмата минута, след като бе изведен зад защитата на „аспирините” и се справи с лекота със стража. От Байер пледираха за засада, но флагът на страничния рефер остана насочен надолу. В остатъка от първото полувреме Байер не успя да разгърне атакуващия си потенциал в лицето на Щефан Кийслинг и Ерен Дердийок.

През втората част нещата се промениха и на терена до 90-ата минута имаше само един отбор. Тимът на Херта се бе прибрал дълбоко в своята половина, надявайки се да запази крехката преднина. Шансовете за това обаче изглеждаха нереални. Първо Тони Кроос успя да вкара за 1:1, но по ирония на съдбата този път голът бе отменен за засада. С напредване на времето и Кийслинг напомни за себе си като отпрати страховито воле от границата на накзателното поле, но Дробни успя да направи достатъчно за да отклони кълбото над вратата. В този момент голът просто висеше на косъм.

Изравнителното попадение дойде в 76-ата минута. Гойко Качар не успя да изчисти добре центриране в пеналта. Топката попадна в краката на Кроос, който с точен удар я запрати в долния десен ъгъл на Дробни. Вратарят на Херта не успя да реагира достатъчно бързо и срещата се върна в изходна позиция.

Байер не спря да търси победния гол и настоятелността на кандидатшампиона се отплати и то в какъв момент. 19-годишният турчин Каплан нацели топката в движение след пас с глава на Кийслинг. Кълбото се удари в Лукаш Пишчек, който я отклони над Дробни и право в мрежата си. Херта обаче реагира със завидна лекота след тежкия удар. Рамос спечели корнер. Веднага след изпълнението му колумбиецът надскочи отбраната на гостите и отклони неспасяемо за 2:2.

След първия мач от 16-я кръг Байер ще запази първото място, но за втора седмица поред Вердер и Шалке ще имат отлична възможност да съкрати разликата до една точка. Положението в Херта се подобрява, но все още с 6 точки продължава да бъде последен зад Нюрнберг и Щутгарт, които са с по 12.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)