3. Хетафе нанесе втора поред загуба на Валенсия (видео)

Хетафе нанесе втора поред загуба на Валенсия (видео)

Тимът от мадридското предградие обърна у дома „прилепите” и за половин час ги би с 3:1

Съставът на Валенсия претърпя втора поред загуба в испанската Примера, след като в мач от 29-я кръг на първенството отстъпи при визитата си на Хетафе с 1:3.

И четирите попадения на стадион „Алфонсо Перес” в мадридското предградие паднаха още преди да изтече първи половин час от срещата, а първото от тях бе дело на гостите.

„Прилепите”, чиято форма спада точно в най-неподходящия, решителен момент от сезона, поведоха в петата минута.

В автор на попадението се превърна щатният им реализатор и капитан Роберто Солдадо, който вкара 16-ия си гол за сезона след пас на бразилеца Жонас, но домакините възстановиха статуквото в 12-ата минута, когато Педро Риос засече с глава центриране на Хайме Гавилан.

В 24-ата минута Мику направи пълен обрат, а в 30-ата минута Бруно Сартор се опита да изчисти топката, но вместо това я вкара в собствената си врата и така оформи крайното Хетафе – Валенсия 3:1.

След мача домакините заемат девето място с 39 точки, а съставът на Валенсия остана на трето място с 47, но даде възможност на преследвачите Леванте и Малага да се изравнят по точки в класирането, ако спечелят срещите си.