3. Хеттрик шоу на Златан прати ПСЖ на финал за Купата на Франция (ВИДЕО)

Хеттрик шоу на Златан прати ПСЖ на финал за Купата на Франция (ВИДЕО)

ПСЖ разби Сент Етиен с 4:1 в Париж и ще спори с Оксер за трофея

Златан Ибрахимович наниза хеттрик и почти сам класира Пари Сен Жермен на финала за Купата на Франция след успех с 4:1 над Сент Етиен във втория полуфинал от турнира. В първия Оксер победи Гинган с 1:0 във вторник вечер и така за трофея ще спорят ПСЖ и Оксер.

С трите си гола тази вече Златан мина границата от 100 гола за ПСЖ и вече има 102, а освен това закръгли головете си през сезона на 20 във всички турнири, а вече има и общо 11 гола срещу Сент Етиенв кариерата си.

8-кратният носител на трофея ПСЖ влезе като фаворит в полуфинала със Сент Етиен на своя „Парк де Пренс”. Те започнаха по-силно и до 20-ата минута Лавеци и Пасоторе се отчетоха с по два добри удара на сметките си.

Точно в 20-ата минута Ибрахимович подаде отлично с пета на Лавеци, който бе повален от Клерк в наказателното поле и последва дузпа. Златан спокойно прати в долния десен ъгъл от бялата точка за 1:0.

Изненадващо авансът се задържа само 4 минути и в 25-ата Хамума засече с глава центриране на Моло от пряк свободен удар – 1:1.

Ердинч провали отличен шанс за втори гол като не подаде на чакащия на празна врата Хамума, а избра сам да завърши атаката и Душе спаси.

Пасторе направи нови два пропуска в началото на втората част, но се реваншира с гениален пас за Лавеци след час игра и аржентинският му сънародник параболично с глава направи 2:1.

Претенции на Лавеци за нова дузпа не бяха уважени, но в края отново дойде времето на Ибрахимович. Матюиди намери шведа, който заобиколи вратаря Руфие и вкара за 3:1.

В добавеното време Аугустин намери Ибрахимович, който преодоля съперник и с нисък удар оформи хеттрик и крайното 4:1.