3. Хидинк дебютира начело на Челси с победа над Астън Вила

Хидинк дебютира начело на Челси с победа над Астън Вила

Двубоят се играе на „Вила Парк”, а единственото попадение при дебюта на Гуус Хидинк отбеляза Никола Анелка в 19-ата минута.

Челси победи Астън Вила с 1:0 в първа среща от 26-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят се играе на „Вила Парк”, а единственото попадение при дебюта на Гуус Хидинк отбеляза Никола Анелка в 19-ата минута.

Гостите от Лондон започнаха отлично мача при дебюта на новия си мениджър Гуус Хидинк. „Сините” овладяха средата на терена, като най-деен бе Франк Лампард. Именно той в 19-ата минута се освободи от двама играчи на Астън Вила, подаде към Никола Анелка и той хладнокръвно вкара 21-ия си гол от началото на сезона. Последваха нови добри положения пред Брад Фридел, като първо Саломон Калу не успя да завърши отличен пас на свой съотборник, а капитанът Джон Тери с глава затрудни максимално стража на домакините. Все пак 10 минути преди края Вила можеше да стигне до изравняване. Ашли Йънг изпълни отличен пряк свободен удар, но топката се удар в горната греда на вратата на Петър Чех.

През втората част възпитаниците на Мартин О’Нийл упражниха териториален натиск и обсъдиха вратата на Чех. Вратарят се превърна в герой за своя отбор след като отрази страхотни удари на Гейбриъл Агбонлахор и Гарет Бари. Дидие Дрогба пък застана на пътя на топката след изстрел на Джеймс Милнър. Гостите от Лондон отговориха със страхотни контраатаки като Дидие Дрогба и Жозе Босингва изпуснаха сами срещу Фридел. В добавеното време Михаел Балак не успя да вкара втори гол за своя отбор след невероятно спасяване на Фридел. Цял мач за домакините записа българският национал Стилиян Петров. Така Челси записа много важни три точки в своя актив.

Лондончани се върнаха на 3-ата позиция в класирането, като вече имат актив от 52 точки, а Вила са 4-и с 51.

Астън Вила – Челси 0:1
(0:1) Анелка 19’

Астън Вила: Фридел, Куелар, Дейвис (70’ Карю), Найт, Люк Йънг, Милнър, Стилиян Петров, Гарет Бари, Ашли Йънг, Емил Хески, Агбонлахор;

Челси: Чех, Босингва, Ферейра, Тери, Алекс, Лампард, Микел, Балак, Калу (55’ Деко), Анелка, Дрогба (90’ Белети);

Жълти картони: Куелар (Астън Вила), Босингва, Тери, Балак (Челси)
Стадион: „Вила Парк”, Бирмингам, 42 585 зрители
Съдия: Марк Хоуси