3. ХИК Хелзинки и Атлетик Билбао сътвориха голов спектакъл, завършил без победител

ХИК Хелзинки и Атлетик Билбао сътвориха голов спектакъл, завършил без победител

Днешният двубой завърши наравно - 3:3, но испанският тим се класира за груповата фаза на Лига Европа, след като спечели първия мач с 6:0

ХИК Хелзинки и Атлетик Билбао сътвориха истински голов спектакъл във втория мач помежду им от плейофния кръг на Лига Европа, завършвайки наравно 3:3. Този реванш обаче до голяма степен бе протоколен, тъй като испанският тим бе спечелил първия двубой, игран на „Сан Мамес”, с убедителното 6:0. Така Атлетик Билбао се класира за групите на Лига Европа, а ХИК Хелзинки приключва с тазгодишното си участие в европейските клубни турнири.

Размус Шулер откри резултата в полза на финландския тим в 25-ата минута, а авансът на домакините в днешния мач от едно попадение се запази до почивката. В 62-ата минута Жоел Перовуо покачи на 2:0, а малко след това Микел Сан Хосе се разписа за гостите от Атлетик, намалявайки на 1:2.

Жоел Похянпало обаче отбеляза трети гол за ХИК Хелзинки, след като успя да преодолее вратаря Раул в 70-ата минута. Все пак до края на срещата испанският тим се добра до равенството.

В 77-ата минута Гайзка Токеро се разписа за 2:3. Малко след това нападателят на домакините Аксели Пелвас получи втори жълт картон и бе изгонен от игра, а в 88-ата минута Игор Мартинес оформи крайното 3:3.

Извън групата на Атлетик Билбао бе Фернандо Йоренте, който в последно време е силно свързван с трансфер в друг клуб.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)