3. Хитцфелд: Горд съм, че се прощавам с треньорската кариера по този начин

Хитцфелд: Горд съм, че се прощавам с треньорската кариера по този начин

Искам да поздравя момчетата. Уверен съм, че отборът на Швейцария днес спечели много почитатели в целия свят

Селекционерът на Швейцария Отмар Хитцфелд беше много развълнуван след отпадането на тима от Аржентина на осминафиналите на Мондиал 2014. "Кръстоносците" отстъпиха с 0:1 след гол във второто продължение на Анхел Ди Мария. Това беше и последен мач в кариерата на Хитцфелд, който отдавна беше обявил, че след световното първенство излиза в пенсия.

"Горд съм, че се прощавам с треньорската кариера по този начин. Благодаря на националния отбор на Швейцария. Сега вече ще работя в германска телевизия и ще посещавам мачове като журналист. Днес ние играхме тактически много зряло. През първото полувреме имахме две прекрасни възможности да вкараме гол, през второто полувреме по-добре игра аржентинският отбор. Но ние дадохме всичко, което можехме. Голът в самия край на допълнителното време стана шок за всички. Но аз много се зарадвах на реакцията на моите футболисти - те не свалиха глави, а тръгнаха напред, даже и вратарят. Това е футболът, колкото и банално да звучи, емоции - за това обичаме този спорт", каза Хитцфелд.

"Искам да поздравя момчетата. Уверен съм, че отборът на Швейцария днес спечели много почитатели в целия свят. В момента на гола Лионел Меси показа, че е истински играч от световна класа", добави Хитцфелд.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши