3. Холандия се разправи с Румъния в Букурещ (+ВИДЕО)

Холандия се разправи с Румъния в Букурещ (+ВИДЕО)

"Лалетата" биха с 4:1 и водят в групата с 3 точки пред румънците

Холандия надигра Румъния с 4:1 на „Арена Национал” в Букурещ в дерби мача на 4-ия кръг в Група "D" от световните квалификации. Преди този мач и двата тима имаха по три победи от три мача, но с голове на Ленс, Мартинс, Ван дер Ваарт от дузпа и Ван Перси „лалетата” нанесоха първо поражение на северните ни съседи.

Румънците нямаха късмет в самото начало на мача. В петата минута Габриел Торхе завъртя страхотно от свободен удар, но нацели горната греда.

Буквално с първата си атака в мача гостите поведоха. Ван Перси центрира от корнер, вратарят Татрушану изби неумело, Джърмейн Ленс с глава го прехвърли и въпреки намесата на Габриел Тамаш с помощта на гредата кълбото мина зад голлинията – 0:1.

Ван Перси едва не удвои, но стражът на румънците спаси хитрия му удар.

Поредица къси пасове на „оранжевите” изнерви домакините и Хоалндия нанесе втори удар. Ван дер Ваарт центрира на задната греда в 29-ата минута, а там защитникът на Фейенорд Бруно Мартинс Инди от воле удвои преднината с втория си гол за националния отбор.

Домакините върнаха един гол в 40-ата минута. Чиприан Марика се измъкна от Строотман и Хейтинга и с десния крак намери долния ляв ъгъл на Стекеленбург за 1:2.

В добавеното време на първата част Хоалндия си върна преднината от два гола. Бързината на Лусиано Нарсинг по фланга принуди Габриел Тамаш да го фаулира, а Рафаел ван дер Ваарт безпощадно заби в долния ъгъл, въпреки че Татарушану позна ъгъла – 1:3.

Веднага след паузата Робин ван Перси пропусна страхотен шанс да вкара, а после гостите свалиха темпото.

4 минути преди края Ван Перси все пак се записа сред голмайсторите. Нарсинг пак надбяга пазача си отдясно и центрира ниско за нападателя на Манчестър Юнайтед, който засече за крайното 1:4.

Така Холандия е на върха с 12 точки (4 победи от 4 мача), а Румъния има 9 (3 победи и загуба).
Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)