3. Холандия сгази Унгария в Будапеща с 4:1 (ВИДЕО)

Холандия сгази Унгария в Будапеща с 4:1 (ВИДЕО)

Робин Ван Перси с неприятна контузия

Националният отбор по футбол на Холандия записа втора победа във втория си мач от квалификациите за световното първенство през 2014-а година, след като тази вечер разгроми с 4:1 състава на Унгария.

Двубоят се игра на стадион "Ференц Пушкаш" и бе от програмата на квалификационна група "D" на зона "Европа".

Много неприятна новина пък се получи за феновете на Манчестър Юнайтед, след като новото попълнение Робин ван Перси получи контузия в края на първата част и бе заменен на полувремето.

Мачът премина изцяло по диктовката на гостите, които стартираха ударно, след като още в 3-та минута Ленс засече с глава центриране от десния фланг на Нарсинг.

След попадението обаче маджарите натиснаха моментално и в 7-та минута Джуджак изравни резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Класи срещу Гера.

След гола гостите отново овладяха инициативата и притиснаха съперника си в половината му. Така дойде 19-ата минута, когато Снайдер качи топката на главата на Мартинс, който не сбърка, давайки отново аванс на "лалетата" - 2:1.

До края на полувремето имаше по няколко добри възможности и пред двете врати, ала нов гол не падна.

През втората част Холандия отново натисна и в 53-ата минута Ленс бе намерен в наказателното поле на Унгария и след хубав изстрел с левия крак покачи на 3:1.

Домакините опитаха да отговорят чрез Джуджак и Прискин, но вместо това в 74-ата минута Ленс намери Хунтелаар в наказателното поле, а нападателят на Шалке хладнокръвно реализира с левия крак, оформяйки крайното 4:1.

След успеха "лалетата" имат пълен актив от 6 точки от първите 2 мача и заемат 2-а позиция във временното класиране. Първа е Румъния, която има по-добра голова разлика от Холандия. Унгария пък отиде 3-а с 3 пункта.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)