3. И Бордо на четвъртфинал след изстрадана победа над Олимпиакос във Франция

И Бордо на четвъртфинал след изстрадана победа над Олимпиакос във Франция

"Жирондинците" биха драматично с 2:1, загубиха капитана си за следващите мачове

Бордо победи с 2:1 Олимпиакос в реванша на сблъсъка между двата тима в осминафиналите на Шампионската лига и ще чака жребия в петък за следващата фаза. Макар че бяха победили с 1:0 като гост, „жирондинците” изстрадаха отстраняването на съперника, след като трябваше дори да се бранят да не загубят мача по едно време. На всичкото отгоре те загубиха и капитана си Алу Диара за следващия мач, след като той бе изгонен. Все пак звездите на отбора Гюркуф и Шамак донесоха победата на своя тим, макар и доста трудно.

Мачът започна перфектно за Бордо. След победата с 1:0 в Атина, специалистът в изпълнението на свободни удари Йоан Гюркуф донесе още едно попадение аванс за своя отбор. В 5-ата минута французинът отправи хубав удар отляво на наказателното поле към горния десенъ ъгъл на вратата, ветеранът Никополидис не се намеси по най-добрия възможен начин и топката влезе във вратата много красиво.

В следващите минути на мача играчите на Олимпиакос все едно не бяха на терена и не можеха да си подадат един точен пас. В предни линии пък Луа Луа и Дербишър бяха неузнаваеми.

Първата по-сериозна опасност за гостите  бе сътворена чак в 36-ата минута, когато Раул Браво центрира, а ударът на мароканеца Зайри не можа да тества способностите на Карасо.

Преди това нападението на Бордо, предимно в лицето на Шамак и Гюркуф от по-задни позиции, създаде няколко много добри възможности за гол.

Кулминацията на първа част бе в 44-ата минута, когато Гюркуф отново реши да тества Никополидис – този път от 40 метра. Халфът стреля силно, а ветеранът на вратата на Олимпиакос мислеше, че топката ще излезе в аут. Тя обаче изведнъж загуби височина и се удари в сглобката на вратата, което в крайна сметка спаси от втори гол гостите.

През втората част Бордо се чувстваше комфортно на своя терен, без да подозира как от много хубаво нещата изведнъж ще се променят. В 54-ата минута бившият нападател на Блекбърн Дербишър бе декориран в жълто, а шест минути по-късно получи и червен картон.

Точно тогава започнаха и проблемите за Бордо. Вместо с човек повече те да вкарат втори гол, се случи точно обратното. Влезлият само пред секунди Костас Митроглу изравни резултата с много хубав гол, след като намери директно топката от границата на наказателното поле след добър пас.

В 66-ата минута пък капитанът на „жирондинците” Алу Диара си изкара жълт картон, а само три минути по-късно втори и напусна игра. Това тотално промени развитието на събитията и в един момент гърците вече имаха сериозно психологическо предимство.

Така в 77-ата минута след центриране на Торосидис Раул Браво стреля отблизо, а топката мина през крака на Сане и за малко не влезе във вратата за 1:2. В следващите няколко минути опасният натиск на Олимпиакос продължи, но без много сериозни голови възможности.

На контраатаки пък Шамак и компания имаха няколко добри възможности, при една от която стрелецът на отбора излезе сам срещу Никополидис, но си пое силно топката и 39-годишният ветеран го изпревари.

Така се стигна и до последните минути на срещата, когато в 87-ата Тремулинас центрира много хубаво отдясно, прехвърли стража на гърците, а отзад дебнещият Шамак с глава вкара скъпоценния гол.

Така Бордо записа 7-ма поредна победа в Шампионската лига и ще чака далеч по-сериозен съперник за четвъртфиналите, жребият за които е в петък от 13,00 часа.

БОРДО - ОЛИМПИАКОС 2:1

1:0 Гуркюф (5)

1:1 Митроглу (65)

2:1 Шамак (88)