3. Интер и Моуриньо на осминафинал след 2:0 над Рубин у дома

Интер и Моуриньо на осминафинал след 2:0 над Рубин у дома

"Нерадзурите" продължават напред, а шампионът на Русия ще се задоволи с участие в турнира Лига Европа

Италианският шампион Интер осигури участието си на осминафиналите в Шампионската лига, след като постигна важна победа с 2:0 при домакинството си на Рубин (Казан) в последния мач от група "F". "Нерадзурите" този път не оставиха съмнение в своята класа и успяха да вземат задължителните три точки, които ги пращат директно в следващата фаза. Моуриньо и компания останаха на второто място в групата, а Рубин остана трети и ще играе в турнира Лига Европа през пролетта. Една много завързана група в крайна сметка завърши така, както всички очакваха.

Срещата започна равностойно, а първото по-сериозно положение дойде още в 8-ата минута, когато Тиаго Мота намери Балотели в наказателното поле, той веднага стреля с десния крак, но топката попадна право в ръцете на Рижиков. Малко по-късно пък пред гостите от Казан се откри отлична възможност да поведат в резултата, след като Карадениз овладя една висока топка и моментално стреля с десния крак, но Жулио Сезар бе на своето място и спаси.

Така се стигна до 31-ата минута, когато домакините от Интер все пак успяха да поведат в резултата. Хавиер Санети проби отляво, последва рикошет и топката попадна в Марио Балотели, който я върна с пета към Ето'о. Камерунецът от своя страна буквално разстреля Рижиков с левия крак от няколко метра за 1:0. В самия край на полувремето пък стража на гостите спаси своя отбор от сигурен гол. Ето'о върна към Майкон, който изстреля истински снаряд от около 20 метра, но Рижиков прояви класа и остави Рубин в мача.

Гостите от Казан започнаха много навито втората част и още в 50-ата минута пред тях се откри отлична възможност да изравнят. Карадениз получи топката от ъглов удар по земя и стреля силно от границата на наказателното поле, но коженото кълбо прелетя високо над вратата, пазана от Жулио Сезар. По-добрата игра на Рубин продължи и впоследствие два удара на Нобоа преминаха над вратата, а в 62-ата минута изстрел на Риязанцев бе спасен по прекрасен начин от бразилския страж на "нерадзурите".

Така се стигна до 64-ата минута, когато домакините, които играха доста прибрано от началото на втората част, успяха да отбележат втори гол, с който убиха устрема на руснаците. Марио Балотели изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 2:0.

Малко по-късно пък Балотели не успя да уцели вратата от чиста позиция, след като получи много добър пас от Диего Милито.

В 73-ата минута пък Уесли Снайдер оползотвори отлична атака на своя отбор с хубав удар от дъгата, който обаче срещна левия страничен стълб за нещастие на Моуриньо и компания. До края на срещата двата отбора опитаха още няколко добри атаки, но удари на Домингес и Ето'о бяха парирани то двамата вратари и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Интер събра 9 точки в актива си и остана на второто място, с 2 зад лидера Барселона. Рубин е трети с 6 точки, а Динамо е на последното място с точка по-малко.

Интер - Рубин 2:0