3. Испания изнесе футболна лекция, но вкара „само” пет на Венецуела (видео)

Испания изнесе футболна лекция, но вкара „само” пет на Венецуела (видео)

Роберто Солдадо вкара хеттрик, изпусна дузпа и фрапантно положение от два метра на празна врата за "Ла Фурия"

Световният и европейски шампион Испания се наслади на тотално надмощие в контролата срещу Венецуела и вкара пет безответни гола в мрежата на безпомощните латиноамериканци.

8 от титулярите в състава на Висенте Дел Боске идваха от Барселона или Реал Мадрид, а темпераментна атмосфера посрещна „Ла Фурия” на стадион „Ла Росаледа” в Малага.

Венецуела започна добре, но Серхио Рамос  нацели гредата при удар с глава след перфектно центриране на Давид Силва и даде тон за канонадата към вратаря на Венецуела Даниел Ернандес.

Испанците владееха топката почти през цялото време в необичайния за отбора екип в син цвят. Андре сИниеста получи страхотен пас от Сеск Фабрегас, но изстрелът му бе спасен от стража на гостите.

Давид Силва правеше каквото поиска в центъра и нямаше късмет да вкара след половин час игра, когато топката излезе само в корнер при един негов фалцов удар. Пике изпревари вратаря след това, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата.

Неизбежното се случи за първи път в 37-ата минута – след многоходова акция Сеск чукна леко назад и заложи топката за Иниеста на границата на наказателното поле, той стреля с едно докосване и този път нищо не помогна на Венецуела – 1:0.

Барикадата на южноамериканците сякаш рухна и те пуснаха нов гол само три минути по-късно. Давид Силва тръгна по крилото, подаде, получи отново с къс пас и оставен на спокойствие завъртя кълбото в ъгъла на вратата за 2:0.

Втората част почна перфектно за „Ла Фурия”. Сеск даде с пета към Касорла, той не се предаде, въпреки че поведе силно и успя да центрира, а пред вратата Солдадо изпревари всички и чукна в мрежата – 2:0.

След още 5 минути Алваро Арбелоа изработи нов гол за голаджията на Валенсия. Бившият играч на Ливърпул и настоящ на Реал Мадрид проби по десния фланг и центрира добре за Солдадо, който от воле прониза Ернандес за четвърти път.

Положението на Венецуела стана плачевно в 65-ата минута. Солдадо преодоля вратаря с топка в крака, но играещият за Атлетик (Билбао) Фернандо Аморебиета го свали на земята и получи директен червен картон. Самият Солдадо застана зад топката, но вместо да оформи своя хеттрик стреля слабо близо до центъра на вратата и вратарят успя да избие с крак удара му.

Целият стадион се зачуди как Солдадо успя да не вкара в 78-ата минута – Санти Касорла му достави топката на крака на 3 метра от голлинията, но нападателят на Валенсия се забави и стражът Ернандес с крак изчисти.

6 минути преди края той обаче нямаше как пак да изпусне. Желаният от Барселона Жорди Алба пусна към съотборника си на „Местая” удобно ниско центриране и Солдадо от няколко метра елементарно засече в мрежата за крайното 5:0.

Постекоглу: Стилът ни няма да се промени