3. Испания с мъчно 3:1 над Литва на „нивата” в Каунас (видео)

Испания с мъчно 3:1 над Литва на „нивата” в Каунас (видео)

Шави с гол в 101-ия си мач за „Ла Фурия”

Световният и европейски шампион – Испания, направи нова важна крачка към класиране за Евро 2012, след като днес се наложи изключително трудно с 3:1 над тима на Литва. Срещата се игра на стадион „Степонас Дариус и Стасис Хиренас” в Каунас и бе от програмата на квалификационна група „I”.

Теренът на стадиона бе изключително лош, каквито бяха и първоначалните очаквания на испанците и това разбираемо им създаде сериозни трудности, с оглед на техничната им игра. Халфът на Барселона Шави пък изнесе поредния си спектакъл, като дори се разписа в своя мач номер 101 за „Ла Фурия”.

Двубоят започна с натиск на испанците и пропуски в началото на Вия и Касорла. Така се стигна до 18-ата минута, когато Вия намери Шави в наказателното поле, а халфът с хладнокръвен изстрел изведе световните шампиони напред в резултата.

След попадението домакините опитаха да натиснат съперника си, но Чеснаускис и Миндаугас изтърваха по едно изгодно положение за литовците. Въпреки по-добрата игра на гостите обаче, си личеше, че те имат сериозен проблем с адаптацията към тревното покритие.

До края на първата част нови голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за Испания.

Втората част стартира с неточни удари на Алонсо и Йоренте, а в 57-ата минута Станкевичиус попари „ла фурия роха”, изравнявайки статуквото.

След гола Висенте дел Боске даде мигновени напътствия за атака и гостите притиснаха Литва в нейната половина. С неточни удари се отчетоха Алонсо, Мата и Йоренте, преди да се стигне до 70-ата минута, когато Кижанскас си отбеляза злощастен автогол за 1:2.

До края на двубоя имаше време и за още едно попадение за испанците, което падна в 84-ата минута, когато Силва намери Мата на добра позиция, а стрелецът на Валенсия не се поколеба, оформяйки крайното 3:1.

След успеха Испания остава еднолично начело в група „I” с актив от 15 точки, на 6 пред 2-ия Чехия. Домакините от Литва пък са 4-и с 4 пункта.

Литва – Испания 1:3

0:1 Шави 18’
1:1 Станкевичиус 57’
1:2 Кижанкас 70’ а.г.
1:3 Мата 84’

Испания: Касияс, Албиол, Арбелоа, Пике (Рамос 89’), Ираола, Алонсо, Шави, Мартинес, Касорла (Мата 67’), Вия (Силва 54’), Йоренте

Жълти картони: Няма

Стадион: „Степонас Дариус и Стасис Хиренас”

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1